Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Samsung jako první předvedl

    Samsung jako první předvedl "chytré" náramkové hodinky Galaxy Gear

    05.09.2013 7:53
    Autor: ČTK

    Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics dnes jako první z technologických gigantů představil svou verzi "chytrých" náramkových hodinek, přístroje, který se podle některých analytiků může stát hitem letošních Vánoc. Dlouho očekávané hodinky nazvané Galaxy Gear fungují jako doplněk k chytrým telefonům Samsungu a umožňují i samostatné volání ve stylu tajných agentů, uvedla agentura AP. 

    Prezentaci hodinek Samsung uspořádal první novinářský den nejvýznamnějšího evropského veletrhu zábavní a spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Samsung tím předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který podobný přístroj podle zpráv médií plánuje také, stejně jako další gigant Google. Samsung začne prodávat své hodinky ve většině zemí světa 25. září a stát budou od 299 dolarů (5830 Kč). 

    Galaxy Gear fungují jako doplněk ke smartphonům Samsung Galaxy tím, že diskrétně upozorňují uživatele na příchozí hovory a zprávy. Upozornění se zobrazují na displeji o úhlopříčce 1,63 palce (4,1 centimetru). Přístroj založený na softwaru Android má zabudován i jednoduchý fotoaparát s rozlišením 1,9 megapixelu a umožní nositeli hovořit, zobrazovat došlé zprávy, nahrávat videozáznamy a fotografovat, to vše s telefonem ponechaným v kapse. 

    Galaxy Gear umožní i základní práci se sociálními médii a různými aplikacemi. S telefony Samsung Note bude propojený technologií Bluetooth a pracovat bude moci s až 70 aplikacemi, včetně například základních sportovních aplikací jako krokoměru. Životnost baterie, což je pro většinu podobných zařízení klíčový problém, se dostala nad 27 hodin normálního užívání, uvedl Samsung

    Na trhu jsou již nyní dostupné různé typy "chytrých" hodinek od menších výrobců, zájem spotřebitelů o takové produkty je ale zatím omezený. Loni se jich prodalo asi 330.000 kusů. Podle odhadů poradenské společnosti Canalys má ale příští rok prodej díky nástupu velkých hráčů stoupnout na více než pět milionů kusů. 

    Samsung doufá, že nový přístroj posílí atraktivnost jeho telefonů řady Galaxy, které jsou už teď jedničkami na světovém trhu smartphonů. Nový produkt má také ukázat, že Jihokorejci už nejsou jen rychlými imitátory Applu, za což s nimi americký konkurent vede právní spory.


    Čtěte více:

    Samsung vyvíjí chytré hodinky. Připravuje další ostrý souboj s Applem
    19.03.2013 16:43
    Společnost Samsung Electronics pracuje na náramkových hodinkách, které...
    WSJ: Microsoft pracuje na
    15.04.2013 12:42
    Americká softwarová společnost Microsoft pracuje na "chytrých" náramko...
    Apple získal bod v další z patentových bitev proti Samsungu
    21.06.2013 12:36
    Jihokorejský Samsung Electronics porušil patentové právo americké spol...
    BlackBerry (až +9 %) zvažuje svou budoucnost. Neodmítá ani prodej společnosti
    12.08.2013 14:42
    Nejvyšší vedení výrobce telefonů značky BlackBerry vytvořilo speciální...
    Samsung a Sony představí nové produkty týden před Applem. V hodinkách budou mít Jihokorejci několikaměsíční náskok
    19.08.2013 9:41
    Jihokorejský koncern Samsung a jeho japonský konkurent Sony by podle s...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data