Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lídra maloobchodu Wal-Mart od února povede Doug McMillon

Lídra maloobchodu Wal-Mart od února povede Doug McMillon

25.11.2013 16:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Novým generálním ředitelem americké maloobchodní firmy Wal-Mart Stores Inc. se stane Doug McMillon (47), který v současnosti řídí mezinárodní divizi firmy. Funkci převezme od 1. února, kdy současný ředitel Mike Duke (63) odejde do důchodu. Oznámila to dnes společnost, která je největší maloobchodní firmou na světě.

Duke by i po odchodu do důchodu měl zůstat předsedou výkonného výboru správní rady a rok bude zastávat funkci McMillonova poradce.

Duke začal pracovat pro Wal-Mart v roce 1995. Generálním ředitelem byl od února 2009. Pod jeho vedením akcie firmy stouply o více než polovinu, jejich růst však zaostal za růstem indexu S&P 500, jehož hodnota se za stejnou dobu více než zdvojnásobila.

Wal-Mart se v poslední době potýká se silnou konkurencí od prodejců, kteří nabízejí zboží za cenu od jednoho dolaru, a dalších diskontních obchodů, jako Target Corp. Ve fiskálním třetím čtvrtletí tržby v USA v obchodech otevřených nejméně jeden rok klesly již třetí čtvrtletí za sebou. Tržby v zahraničí bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se naopak zvýšily o 4,1 procenta.

McMillon od ledna 2009 zastává funkci ředitele zahraniční divize Wal-Mart International, která je druhou největší divizí firmy. Předtím byl ředitelem divize Sam's Club, provozuje členské obchody ve stylu skladiště.

Wal-Mart má 27 zemích světa 11.096 obchodů. Tržby firmy v loňském fiskálním roce činily zhruba 466 miliardy USD (9,4 bilionu Kč). Týdně firma podle svých internetových stránek obslouží více než 245 milionů zákazníků.

(Zdroj: Reuters, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony
13:02Ztrácí dolar punc bezpečného přístavu? Podle Deutsche Bank velí rizika spojená s AI
11:42Nové pražské byty zdražily koncem roku 2025 meziročně o 3 procenta
11:33Kung-fu či salta. Čínští humanoidi ovládli nejsledovanější pořad v Číně k oslavám Nového roku
11:01Investoři vyhlížejí novou inspiraci. Evropské akcie i dluhopisy lehce stoupají  
10:31Těžař BHP nabírá nový směr. Měď poprvé tvoří většinu zisku, akcie na novém maximu  
8:52USA a Írán budou jednat v Ženevě, BHP těží z růstu cen kovů a SpaceX a xAI v užším výběru Pentagonu  
8:42Rozbřesk: Silný leden pro hypotéky. Nemovitostní trh zůstane napjatý i letos
6:19FX Strategie: Inflační ne-překvapení a jestřábí ČNB podpořily korunu, může americký HDP nalomit dolarové medvědy?  
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00DE - Index očekávání ZEW
    14:30USA - Empire State Manufacturing index