Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Warren Buffett dává všanc značku

    Warren Buffett dává všanc značku "Berkshire Hathaway"; nabídne ji realitkám v Evropě a Asii

    13.10.2014 16:45
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americký investor Warren Buffett plánuje nabídnout realitním společnostem v Evropě a v Asii licenci na používání značky své úspěšné firmy Berkshire Hathaway. Poskytnutí licence je součástí snahy použít široce respektovaný název této investiční společnosti jako značku pro spotřebitele. Informoval o tom dnes ekonomický list Financial Times.

    Berkshire Hathaway několik desetiletí kupovala nejhodnotnější značky světa. Letos se však rozhodla výrazně rozšířit využívání vlastního jména a použít ho pro energetické firmy, realitní kanceláře v USA a nově koupenou síť prodejen aut.

    Marketingoví konzultanti i odborníci z firmy věří, že značka Berkshire Hathaway je velmi hodnotná, hlavně díky dobré pověsti 84letého Buffetta a oceňování jeho finanční prozíravosti.
    "Stejně jako Virgin odráží vzdorovitost sira Richarda Bransona a Apple odráží genialitu Steva Jobse, Berkshire Hathaway je značkou důvěry, stability a integrity," uvedl partner poradenské firmy Millward Brown Vermeer Oscar Yuan.

    Firma již začala nabízet svoji značku realitním kancelářím v USA. Do jara příštího roku má počet realitních kanceláří v USA, které budou používat značku Berkshire Hathaway HomeService, stoupnout na 1400, uvedl Earl Lee, generální ředitel HSF Affiliates, franšízového společného podniku mezi Berkshire a Brookfield Asset Management. Firma se poté hodlá zaměřit na partnerství s velkými hráči v částech USA, kde nemá ještě silné postavení, a na zahraničí, včetně Británie, kontinentální Evropy a Asie. Příjmy divize Berkshire, která zahrnuje reality, stouply za šest měsíců letošního roku o 26 procent na 1,2 miliardy USD (26 miliard Kč).

    Berkshire také tento měsíc koupila řetězec autosalonů The Van Tuyl, který je s tržbami osm miliard USD pátý největší v USA, a přejmenovala ho na Berskhire Hathaway Automotive. Současně uvedla, že hodlá pokračovat v akvizicích dalších prodejen.

    Energetické společnosti ze skupiny Berkshire, mezi které patří MidAmerican Energy a PacificCorp, byly letos spojeny dohromady pod značku Berkshire Hathaway Energy a nyní používají společné logo.

    Firma Berkshire má výrazné podíly v deseti ze 100 nejhodnotnějších značek světa ze žebříčku BrandZ. Jsou mezi nimi Coca-Cola, American Express a Walmart.

    Berkshire Hathaway byl název dnes již zaniklé textilní společnosti, kterou Buffett koupil v 60. letech minulého století.

    Zdroj: ČTK


    Čtěte více:

    Je čas opustit akcie?
    13.10.2014 11:30
    Nakupuj levně, prodávej draze – asi tak nějak zní ta vůbec nejzákladně...
    S&P 500 v bodě zvratu?
    13.10.2014 15:00
    Akciové tituly nejen v USA se v posledních dnech dostaly pod silný pro...
    Následující dny ovládnou výsledky amerických bank... týdenní výhled
    13.10.2014 13:20
    Poté, co nervozitu trhů dosud živily hlavně horší vyhlídky pro eurozón...
    IPO Watch: Zayo Group Holdings - architekt internetu a dalších sedm titulů
    13.10.2014 15:00
    Týden se s týdnem sešel od posledního uveřejnění IPO Watch. Pro tento ...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data