Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Watch: Zayo Group Holdings - architekt internetu a dalších sedm titulů

IPO Watch: Zayo Group Holdings - architekt internetu a dalších sedm titulů

13.10.2014 15:00
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Týden se s týdnem sešel od posledního uveřejnění IPO Watch. Pro tento týden tady máme další várku společností, které se budou ucházet o přízeň investorů. Do celkového výběru se dostalo osm společností. Zrak invstorů jistě upoutá hlavně Zayo Group Holdings Inc nebo na Great Western Bancorp.

Dominion Midstream Partners LP (DM) je společnost, založená mateřskou organizací Dominion Resources, Inc. (NYSE:D) za účelem provozování a dalšího rozvoje obchodních aktivit kolem zemního plynu. Prvním nejdůležitějším zařízením společnosti je zařízení na zpracování LNG v Cove Point. Zařízení je schopné zajistit skladování LNG a také jeho následný import z tankerů a transport. Přes toto zařízení a jeho plynovod se dostává plyn do vnitrostátního systému plynovodů. Cove Point také zažádalo regulatorní autority v USA a povolení obousměrného provozu a to jak zkapalňování na LNG tak obráceně. Zatím dosahuje dobrých finančních výsledků a to díky rezervacím kapacit zařízení do velkých společností jako BP, Royal Dutch Shell a Statoil. Společnost v posledním fiskálním roce vygenerovala tržby v objemu 343,5 mil. USD a čistý zisk dosáhl 50 mil. USD.

Firma si jde na burzu v New Yorku pro 367,5 mil. USD s nabídkou 17,5 mil. kusů akcií. Cena při startu akcie by se mohla pohybovat někde v rozmezí 19 – 21 USD.

Zayo Group Holdings Inc (ZAYO) je firma, která byla založena v roce 2007, aby využila nástupu internetu a podílela se na jeho rozvoji formou stavby infrastruktury pro internet, tok dat a také bezdrátové přenosy. Růst cloudových služeb, videa, mobilního a sociálního provozu, komunikace typu „stroj-stroj“ a další datově náročné služby stále zvyšují požadavky na infrastrukturu sítě. Cisco odhadlo například, že do roku 2018 provoz z mobilních zařízení poroste v průměru o 61 % ročně. Tlak a poptávka po dobré konektivitě tak pravděpodobně poroste.
Společnost operuje jak v Americe, tak v Evropě. Zayo má více jak 81 000 mil kabeláže, propojuje více jak 15 700 budov včetně 756 datových center. Také vlastní některé kabelové systémy v metrech např. v Londýně, New Yorku, Paříži nebo ve Washingtonu. Společnost má ke konci června 2014 kontrakty zajišťující tržby ve výši 4,6 mld. USD s průměrnou délkou kontraktů 43 měsíců. Společnost ve čtvrtletí končící 30. června tohoto roku vygenerovala tržby v objemu 1,187 mld. USD.

Zayo vstupuje na burzu v New Yorku a chce si dojít pro 693,6 mil. USD nabídkou 28,9 mil. kusů akcií. Cena při vstupu by mohla být 21 až 24 USD.

ipo_tab

Atara Biotherapeutics Inc (ATRA) se zabývá léčbou rakoviny, nemocí spojených s ledvinami a dalších obtíží. Atara začala fungovat v roce 2012 a její výzkum je postaven na překvapivém objevu, že růstové enzymy jako activin, myostatin a další dokážou ovlivnit průběh nemoci. Atara vyvíjí tři preparáty nezávisle na sobě. Nejnadějnější je PINTA 745 pro pacienty v konečných fázích onemocnění ledvin. U nich se objevuje vedlejší projev kompletního selhání ledvin – tzv. PEW (protein – energy wasting). Projevuje se redukcí schopnosti přijímat proteiny a následným hubnutím. Právě experimentální látka pod názvem PINTA 745 dokáže zastavit úbytek svalů a naopak podporuje růst. Je velmi uživatelsky příjemná, protože její dávkování je týdenní. Odhaduje se, že by na světě mohlo právě PEW trpět více jak 800 000 osob.

Atara byla zatím v posledním fiskálním roce ve ztrátě. Přesto by si ráda došla pro 80 mil. USD na burzu NASDAQ . Chce nabídnout 5 mil. USD s očekávanou cenou při startu obchodování v intervalu 14 – 16 USD za kus.

Hydra Industries Acquisition Corp. (HDRAU) je společnost, která by se měla zabývat efektivním slučováním společností, akvizicí aktiv, nákupů akcií společností, reorganizacemi firem, rekapitalizacemi společností nebo kombinací podobných služeb. Hydra se chce zaměřovat přednostně na firmy ve velikosti 250 až 500 mil. USD. Společnost vstoupí na trh NASDAQ s nabídkou 10 milionů kusů akcií a ráda by za ně získala kapitál v hodnotě 100 mil. USD. Cena na trhu při vstupu by mohla být 10 USD.

Great Western Bancorp Inc. (GWB) je plnohodnotná regionální full-service bankovní holdingová společnost se zaměřením na bankovní služby spojené se zemědělstvím. GWB má 162 poboček v sedmi zemích USA – Jižní Dakota, Iowa, Nebraska, Colorado, Arizona, Kansas a Missouri. Firma byla založena skoro před 80 lety v roce 1935. Skupina spravuje aktiva v hodnotě více jak 9,1 mld. USD a má zhruba 1500 zaměstnanců.

Firma generovala čistý příjem 77,1 mil. USD v devíti měsících končících červnem 2014 a v předchozích dvanácti 96,2 mil. USD. Společnost se zaměřuje na financování hlavně zemědělské produkce a napojuje na ně i další služby z retailového bankovnictví a správy aktiv. Portfolio úvěrových služeb je také značně zainvestované do byznysu okolo zemědělství. Až 85 % celého portfolia tvoří právě tato kategorie. Společnost se orientuje hlavně na dobře prověřené a léta známé subjekty. Jednou z hodnot společnosti je právě podpora lokálních komunit a tomu firma podřizuje i svojí strategii.

GWB si chce dojít na newyorskou burzu pro 384 mil. USD nabídkou 16 mil. kusů akcií. Startovací cena na burze by mohla být někde mezi 21 až 24 USD za jeden kus.

Fifth Street Asset Management (FSAM) je klasický správce aktiv. Tento drží ve správě více jak 5 miliard dolarů. FSAM funguje již šestnáct let na trhu ve Spojených státech a své klienty hledá mezi středně velkými společnostmi.

FSAM v posledním fiskálním roce oznámila tržby na úrovni 73,26 mil. USD a čistý zisk 39,77 mil. USD. Společnost chce vstoupit na trh NASDAQ a získat 208 mil. USD nabídkou 8 milionů kusů s cenovkou pravděpodobně někde mezi 24 – 26 USD za kus.

Xenon Pharmaceuticals (XENE) je biofarmaceutická společnost, která se soustředí na vývoj svých vlastních preparátů v experimentálních fázích vývoje pro léčení nemoci vyvolané mutací. K zaměření patří také nemoci, které jsou vzácné nebo méně obvyklé. Mezi hlavní produkty společnosti schválené jak pro americký tak evropský trh je lék Glybera řešící geneticky vzniklý deficit enzymu lipoproteinu. Ten způsobuje pacientům bolest, zvětšení jater a další obtíže.

Xenon si jde na burzu pro 48 mil. USD s nabídkou 4 milionů akcií. Doufá, že by se při startu obchodování mohla cena pohybovat mezi 10 a 12 dolary za kus.


Proteon Therapeutics Inc (PRTO)
je farmaceutická společnost v pozdní fázi vývoje medikamentu pro pacienty s obtížemi, které postihují cévy a žíly v oblasti ledvin. Mohou způsobovat vysoký tlak, selhání ledvin, trombózu nebo další potíže.

Společnost v posledním fiskálním roce vykázala ztrátu 7,91 mil. USD. Firma přesto chce na burze získat 65,8 mil. USD při nabídce 4,7 mil. kusů. Očekávaná cena při startu obchodování se pohybuje někde mezi 12 – 14 dolary.

Zdroj: Bloomberg, Reuters, webové prezentace jednotlivých firem


Čtěte více:

Jak americká legalizace marihuany může pomoci proti mexickým drogovým kartelům
13.10.2014 8:31
Dekriminalizace drog jako je marihuana znamená, že užívání drogy pro o...
Britská vláda se zbavuje majetku - další bude 40% podíl v Eurostar
13.10.2014 8:50
Britská vláda hodlá prodat svých 40 procent ve společnosti Eurostar, k...
„Too big to fail“ v koncích. Banky přijaly změny pravidel pro deriváty
13.10.2014 9:54
Na derivátový trh, který dle odhadů dosahuje velikosti 700 bilionů do...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2021
22:01Bidenovy daně vystrašily trhy  
17:55Zelené energie se zelenají, na Ameriku však doléhají pochybnosti  
17:23Hlavně tomu neříkejte odbory
17:04Vláda chce 3. května uvolnit zbytek obchodů a část služeb. Pandemie se ale musí vyvíjet pořád dobře, řekl Havlíček
16:44Stratégové doporučují kupovat palladium. Cenu bude zvedat hlad automobilek i čipařů
16:44Závazek USA více snížit emise podpořil zelené investice. Akcie míří vzhůru  
15:39ČEZ, a.s.: Členem představenstva ČEZ bude od 29. 6. Jan Kalina
15:26Největší světový smluvní výrobce čipů chystá rozšíření výroby, reaguje na globální nedostatek
14:15Kolaps Archegos strhává Credit Suisse opět do záporu. Akcie strmě klesají  
14:00ECB podle očekávání potvrdila sazby i program nákupů aktiv
13:53Zelené investice, robotika nebo americké top firmy? Poslechněte si, jak zajímavě investovat volné peníze už od pětistovky měsíčně
13:23Nejdůvěryhodnější firma na světě
11:56Zdražování pražských bytů v prvním čtvrtletí opět zrychlilo
11:40Krugman: Automatizace, univerzální příjem a inflace
11:37Novinky z trhu START: Blíží se jarní START Day a Primoco upisuje nové akcie
11:37AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2020
10:33Akciím se dopoledne daří, eurodolar přešlapuje před ECB  
10:10Organické tržby Nestlé rostly nejvíce za 10 let
9:31Credit Suisse skončila kvůli Archegos ve ztrátě 252 mil. franků, trh čekal ještě větší
9:03Rozbřesk: Pátý týden dovolené by mohl stát firmy desítky miliard korun

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Honeywell International Inc (03/21 Q1, Bef-mkt)
Schlumberger NV (03/21 Q1, Bef-mkt)
7:00Daimler AG (03/21 Q1)
8:00UK - Maloobchodní tržby vč. PHM, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
13:00American Express Co (03/21 Q1)
13:30Kimberly-Clark Corp (03/21 Q1)