Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
„Fairlife“ – nová dojná kráva Coca-Coly?

„Fairlife“ – nová dojná kráva Coca-Coly?

25.11.2014 15:27
Autor: Michal Putna, Patria Online

Americký výrobce slazených nápojů Coca-Cola rozšiřuje své produktové portfolio o prémiové mléko, které ponese název Fairlife. Nový nápoj se začne v USA prodávat na konci prosince.

Mléko Fairlife bude obsahovat o 50 % více proteinů, současně v něm bude o polovinu méně cukru a o 30 % více kalcia. Jeho cena bude dvojnásobná oproti běžnému mléku.

Coca-Cola bude k výrobě Fairlife využívat pouze mléko z farem, kde jsou dodržovány vysoké standardy péče o zvířata. Dle vedení společnosti byla odezva trhu v rámci pilotního testování Fairlife skvělá a firma proto očekává, že „Coke Milk“ se stane v budoucnu dojnou krávou také pro korporátní zisky.

Akcie Coca-Coly od počátku roku posílily o více než 7 % a obchodují se aktuálně na úrovni 44,2 dolaru – viz graf. Cena 44 USD je současně 12M cílovou cenou (Bloomberg). Největší podíl v Coca-Cole (9,13 %, tedy přes 400 mil. akcií) aktuálně drží věštec z Omahy Warren Buffett prostřednictvím svého fondu Berkshire Hathaway.

cola

V loňském fiskálním roce firma za prodej nealkoholických nápojů utržila celkem 40,5 mld. dolarů, což představuje 84 % veškerých tržeb. 45 % prodejů je uskutečnilo v severní Americe, kde Coca-Cola začne Fairlife na Vánoce prodávat.

Zdroj: Bloomberg


Čtěte více:

Červená knihovna, nehody cyklistů, MaMa Index . . . alternativní indikátory ekonomické výkonnosti
25.11.2014 11:17
Profesionální investoři a analytici každý den pozorně sledují zveřejňo...
IPO Recap – Second Sight - biomechanické oči +117 %
25.11.2014 11:29
Výkonnost jednotlivých IPO je vždy velmi sledovaný ukazatel čemu inves...
Je tu ropný šok, jeho přínos ještě plně nechápeme
25.11.2014 14:00
Největším šokem, kterým globální ekonomika letošní rok prošla, je pokl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW