Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Švýcarské bance UBS vzrostl ve čtvrtletí zisk o 88 %

Švýcarské bance UBS vzrostl ve čtvrtletí zisk o 88 %

05.05.2015 8:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Švýcarské bance UBS vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 88 procent na 1,977 miliardy švýcarských franků. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky divizi správy majetku pro bohaté klienty, která vykázala nejvyšší zisk od roku 2008, a silnému výkonu divize investičního bankovnictví. Informovala o tom banka v dnešním prohlášení.

Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali v průměru čistý zisk jen 1,1 miliardy franků. Provozní zisk stoupl na 8,8 miliardy CHF z loňských srovnatelných 7,3 miliardy CHF. Divize správy majetku pro bohaté klienty získala ve čtvrtletí od klientů čistých 19 miliard franků. Analytici čekali, že získá jen 13,4 miliardy CHF. Další vysoký přiliv peněz v divizi očekává UBS i v druhém čtvrtletí. Provozní zisk divize vzrostl o 54 procent na 951 milionů CHF. Ukazatel EPS 0,45 CHF, očekávání 0,373 CHF.

Provozní zisk divize investičního bankovnictví stoupl o 82 procent na 774 milionů CHF. UBS v posledních letech výrazně snížila velikost divize. Výsledky UBS pokrývají období po překvapivém lednovém rozhodnutí švýcarské centrální banky zrušit limit pro posilování franku, po kterém následoval růst švýcarské měny. Očekávalo se, že toto rozhodnutí sníží ziskovost mnoha švýcarských bank, protože většinu nákladů mají banky ve francích, avšak velká část jejich příjmů je v jiných měnách.

UBS rovněž uvedla, že je v pokročil fázi jednání s americkým ministerstvem spravedlnosti o urovnání obvinění z manipulace na devizovém trhu. Podle zdrojů by UBS a další čtyři banky měly dokončit dohodu o urovnání v celkové výši několika miliard dolarů v druhé polovině května, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK, RTRS, BBG


Váš názor
  •  
    05.05.2015 9:45

    "Urovnání" bude něco stát. Tak se činí. Mnohým komplikovaným klientům z komplikovaných zemí, poděkovali a vypoklonkovali je. Ostatním výrazně zvýšili "fee" za správu majetku a na vinně je i negative interest rate. Takové výsledky vykáží i ostatní banky. Je potřeba rovněž snižovat zadlužení této země. A Švýcaři pláči - hlavně Ti "bohatí" . Ale tam jsou bohatí téměř všichni. Nejvíce budou trpět Ti s druhým ID a Ti, kteří si myslí, že jim tato země dovolí zadarmo profitovat z její kredibility.
    AMN
    • Amn
      05.05.2015 9:48

      Zdarec válec koberec. Tímto splácím dluh, však víš..o)) https://www.youtube.com/watch?v=iznMnd3H2Kk
      Velkamedvědice
      • Re: VM
        05.05.2015 10:02

        To nestačí :-))) https://www.youtube.com/watch?v=0tDVkqMqids&list=PLavDor0lxsLrkmlNZB66dsO7A6aosS4xo&index=11
        AMN
Aktuální komentáře
19.06.2026
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu
13:38Bank of England drží sazby, varování před inflací ale trvá
12:20Apple a Intel spojují síly. Strategické partnerství má oživit americký polovodičový průmysl
12:09Čínské akcie padají do medvědího trhu. Tíží je akcie Alibaby i Tencentu  
10:59Nový šéf Fedu trhy nepotěšil, dnes je však první reakce výrazně korigována  
10:00Silné vyhlídky pro Amazon. Akcii podepřely klíčové supporty  
8:48ČNB rozhoduje o sazbách, podpis mírové dohody uklidňuje trhy a Fed pod Warshem přitvrzuje  
6:06IEA: Poptávka po ropě slábne, zásoby OECD jsou nejníže za 30 let  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y