Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Bude Praha korigovat páteční růst?

Bude Praha korigovat páteční růst?

12.10.2015 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Praha v pátek následovala hlavní evropské akciové trhy, které se na konci týdne obchodovaly v zelených číslech. Pražská burza tak uzavřela páteční obchodní seanci při nadprůměrném objemu obchodů 0,833 miliardy korun se ziskem.

Index PX připsal 1,09 procenta na 981,18 . Akcie elektrárenské společnosti ČEZ se v pátek obchodovaly na největším objemu ze všech titulů. Objem obchodů na akciích ČEZ přesáhl 0,5 miliardy a obchodní seanci nakonec titul uzavřel se ziskem 2,7 procenta na 496,80 , udržel se však pod psychologickou hranicí 500 za akcii.

Z finančního sektoru se v červeném obchodovaly Erste i Komerční banka. Akcie Erste Bank odepsaly 0,16 procenta na 707,90 . Komerční banka ztratila dokonce 0,71 procenta na 5177 . V zeleném zakončily obchodní seanci z finančních titulů pouze akcie VIG, připsaly půl procenta na 781 .

Defenzivní tituly obchodovaly smíšeně – výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens odepsal půl procenta na 830,10 . Dařilo se ale Tabáku, ten přidal 0,93 procenta na 11947 .

Akcie telekomunikace O2 doslova vyletěly vzhůru a dosáhly až nad třítýdenní maximum 225 . O2 nakonec v Praze připsala nejvýraznější zisky a uzavřela poslední obchodní seanci tohoto týdne o 8,41 procenta výše na 225,50 . CETIN odepsal 0,58 procenta na 172 .

Obchodní ředitel CET 21 Vlček ze skupiny CME uvedl, že obchodní politika Novy pro rok 2016 kopíruje tu letošní. Zároveň informoval, že základní ceny reklamy stoupnou o 6 procent. Mediální skupina CETV odepsala v pátek 0,2 procenta na 50,60 . Akcie Unipetrolu přidaly 1,31 procenta na 154,10 . Dařilo se i sázkové kanceláři Fortuna, jejíž akcie uzavřely obchodování se ziskem 3,03 procenta na 73,20 .

Dnes by Praha měla otevřít v mírně červeném teritoriu. Futures na evropské indexy stojí ve většině na negativní nule také. Kontra stojí futures na DAX , který je nastaven spíše do plusu +0,101 %.

 


Čtěte více:

Nový týden začala většina asijských trhů ziskovými seancemi
12.10.2015 8:13
Růst technologických a průmyslových akcií poslal většinu asijských kap...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.01.2026
17:20Komodity jsou relativně k akciím mimořádně „levné“…
16:33Nájmy ve mezičtvrtletně zlevnily o 1,2 procenta na 332 Kč za m2
16:31Horší listopadový zahraniční obchod vrací americký růst zpátky na zem
14:42Braňo Soták: Meta o opodstatněnosti kapitálových výdajů tentokrát přesvědčila, akcie rostou o 9 %  
13:38Toyota je opět světovou jedničkou, prodala rekordních 11,3 milionu aut
13:17Deutsche Bank vykázala za loňský rok nejvyšší čistý zisk od roku 2007
13:05Silné zisky, levné valuace a další růst na obzoru. Zářný výhled bank otestují přicházející výsledky  
11:06Akcie SAP letí dolů až o 15 procent. Výprodej spustil slabý růst cloudových objednávek
11:04Microsoft sice překonal očekávání, ale akcie klesly kvůli skokově vyšším investicím  
9:44Tesla ukončí výrobu Modelů S a X. Místo luxusních elektromobilů přijdou humanoidní roboti  
9:03Nvidia, Amazon a Microsoft jednají s OpenAI o investicích až 60 miliard dolarů
8:53Rozbřesk: Powell na otázku ohledně svého setrvání ve FOMC po odchodu z čela Fedu neodpověděl
8:42Po zasedání Fedu dolar zase oslabuje, zlato už je na 5 500 dolarech, Evropa otevře v plusu  
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje
17:14Rok pádu americké výjimečnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m