Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Johnson & Johnson ve 3Q15 opět překonala očekávání díky růstu tržeb ve farmaceutické divizi

Johnson & Johnson ve 3Q15 opět překonala očekávání díky růstu tržeb ve farmaceutické divizi

13.10.2015 13:44, aktualizováno: 13.10. 14:27
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Aktualizováno

Společnost Johnson & Johnson podnikající v oblasti spotřebního zboží a produktů zdravotní péče dnes před otevřením trhu zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku. Johnson & Johnson hospodařila ve třetím kvartále s upraveným ziskem na akcii ve výši 1,49 dolarů, ten tak opět překonal očekávání analytiků, tentokrát o 4 centy. Čistý zisk společnosti tak ve sledovaném kvartále dosáhl 3,36 miliardy dolarů.

Tržby společnosti se ve třetím čtvrtletí propadly o 7,4 procenta na 17,1 miliardy dolarů a zaostaly tak za odhady na úrovni 17,45 miliardy dolarů. Tržbám J&J uškodil opět silný dolar. Při odhlédnutí od vlivu pohybu měnových kurzů tržby ve sledovaném období stouply o 0,8 procenta. Z geografického pohledu největší tržby o objemu 8,8 miliardy dolarů generují USA, zbytek tvoří mezinárodní tržby, kterým dominuje s 3,8 miliardami dolarů Evropa.

Z hlediska divizí spotřebnímu zboží s příjmy ve výši 3,3 miliardy dolarů vévodily tržby v segmentu léčiv, následované produkty péče o pleť. Některé produkty společnosti jako jsou zdravotnické přístroje bojují s konkurenčním prostředím na trhu, tržby v této divizi dosáhly 6,1 miliardy dolarů, nejúspěšnější je potom segment ortopedie.

Johnson & Johnson proto vydala značné investice na podporu farmaceutické divize, která dosáhla ve sledovaném období na tržby ve výši 7,7 miliardy dolarů. Z hlediska tržeb se nejlépe dařilo segmentu imunologie. Některým lékům se však ve třetím kvartále příliš nedařilo a jejich tržby zaostaly za odhady a to včetně Remicade na léčbu artrózy nebo Xarelta na ředění krve. Očekávání však překonaly tržby za přípravek na léčbu lupénky Stelara.

J&J zároveň zvýšila výhled letošního upraveného zisku na akci na rozmezí 6,15 až 6,20 dolarů. Před zveřejněním výsledků oznámila společnost Johnson & Johnson, že její představenstvo schválilo program zpětného odkupu akcií v hodnotě 10 miliard dolarů. Od počátku tohoto roku akcie J&J odepsaly 8 procent. Titul v premarketu odepisuje půl procenta.

Zdroj: BBG, J&J


Čtěte více:

IPO Recap - výrobce klasických platebních karet šel na dračku
13.10.2015 12:59
Ano je to tak, po akciích CPI Card Group Inc (PMTS US) se jen zapráši...
Akcie SAP připisují 6 %, těší se z příznivého koktejlu cloudu a čísel za 3Q
13.10.2015 13:45
Výrobce podnikových systémů SAP (DIP) dnes zveřejnil svá předběžná hos...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data