Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Týden technicky - Požáry v Kanadě pomáhají ceně ropy v růstu, technická formace na SPX naznačuje pokles

Týden technicky - Požáry v Kanadě pomáhají ceně ropy v růstu, technická formace na SPX naznačuje pokles

13.05.2016 17:10
Autor: Patria Forex

EURUSD
Dolar koncem týdne sbírá zisky po komentářích centrálních bankéřů z Fedu, které se nesly v jestřábím duchu. EURUSD se tak pohybuje okolo týdenního supportu S1 a přibližuje se k EMA 50. Začátkem týdne by měnový pár mohl pokračovat v klesajícím trendu a následně by mohl klesnout až do šedé oblasti. Tato oblast je významným supportem, kde se nachází rostoucí trendová linie, EMA 100 a EMA 200.

TT 13.5. 1.png

USDJPY

I proti japonskému jenu dolar posiluje. Zde překonal týdenní rezistenci R2 a mohl by posílit až k EMA 50. Následně bude pro dolar velice důležité, zda dokáže překonat maximální hodnoty z 25. dubna, které se nacházejí na 111,87 USDJPY. V opačném případě se měnový pár bude nacházet dále v klesajícím trendu.

TT 13.5. 2.png

SPX500
Indexu S&P 500 se nedaří atakovat historická maxima a momentálně vyčkává okolo 2 060 bodů. Své hodnoty drží nad EMA 50 a tento klouzavý průměr bude pro index velice důležité ubránit. Na indexu je možné najít formaci hlava ramena, která naznačuje spíše pokles. Ten následně může brzdit až EMA 100 a EMA 200.

TT 13.5. 3.png

USOil
Ropa roste díky výpadkům v Kanadě, kde rozsáhlý požár v provincii Alberta vedl k poklesu tamní těžby ropy o více než milion barelů denně. IEA zároveň předpovídá pro rok 2016 pokles těžby ropy mimo OPEC o 800 000 barelů denně a také rostoucí poptávku po komoditě, kterou zvýšila o 40 000 barelů denně na 1,2 milionu. Aktuálně však již tyto informace ropa vstřebala a bude záležet na tom, jak rychle se obnoví dodávky z Kanady. Americká lehká ropa WTI by tak následující týden mohla konsolidovat v pásmu 43,00 – 46,00 USD za barel.

TT 13.5. 4.png

XAU
Zlato mírně klesá až ke spodní hranici rostoucího regresního kanálu. Po růstu, které předvedlo začátkem roku, nyní spíše vyčkává. Pomoci mu však mohou akciové trhy, kdy případný pokles bude dobrou zprávou právě pro drahý kov. Výnosy na dluhopisovém trhu pro investory zůstávají nezajímavé, což je pro zlato samozřejmě dobrou zprávou.

TT 13.5. 5.png

 

Čtěte více:

Američané v dubnu začali utrácet, tržby v maloobchodě slušně narostly
13.05.2016 14:45
Maloobchodní tržby v USA příjemně překvapily. Za duben stouply o 1,3 p...
Krachuji, krachuješ, krachujeme aneb realita amerického energetického sektoru
13.05.2016 15:59
Cena ropy se možná v porovnání s volným pádem na počátku letošního ro...
Květnový obrat! Důvěra amerických spotřebitelů poprvé v letošním roce stoupá
13.05.2016 16:16
Index spotřebitelské důvěry, který sestavuje Michiganská universita, s...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony
13:02Ztrácí dolar punc bezpečného přístavu? Podle Deutsche Bank velí rizika spojená s AI
11:42Nové pražské byty zdražily koncem roku 2025 meziročně o 3 procenta
11:33Kung-fu či salta. Čínští humanoidi ovládli nejsledovanější pořad v Číně k oslavám Nového roku
11:01Investoři vyhlížejí novou inspiraci. Evropské akcie i dluhopisy lehce stoupají  
10:31Těžař BHP nabírá nový směr. Měď poprvé tvoří většinu zisku, akcie na novém maximu  
8:52USA a Írán budou jednat v Ženevě, BHP těží z růstu cen kovů a SpaceX a xAI v užším výběru Pentagonu  
8:42Rozbřesk: Silný leden pro hypotéky. Nemovitostní trh zůstane napjatý i letos
6:19FX Strategie: Inflační ne-překvapení a jestřábí ČNB podpořily korunu, může americký HDP nalomit dolarové medvědy?  
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Empire State Manufacturing index