Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rally na Wall Street jede dál

Rally na Wall Street jede dál

06.12.2016 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Zámořské akciové trhy přes nerozhodný začátek dokázaly připsat další zisky. Hlavním tahounem byl dnes finanční sektor, který v indexu S&P 500 přidával 0,85 %, další v závěsu průmysl a spotřební zboží rostly o desetinu procenta v obou případech.
Index Dow Jones Industrial Average za posledních 6 let vždy koreloval s širším S&P 500. Po prezidentských volbách, kdy rostou hlavně tituly z finančního a zpracovatelského sektoru, outperformuje DJ diverzifikovanějšího rivala (S&P 500 je tížen hojněji zastoupeným technologickým sektorem). Dow Jones ve stávající formě může outperformovat S&P 500 i v ročním výkonu, když aktuálně roste o 10, kdežto druhý zmiňovaný o 7,9 %. Před volbama byly indexy kladných 4,9 % resp. 4,3 %.
Z makroekonomických údajů byly zveřejněny průmyslové objednávky. Po revizi zářijového růstu na + 0,6 % (původně +0,3 %) trh čekal +2,5 %. Reportovaná hodnota nakonec dosáhla na 2,7 procenta.

Dow Jones Industrial Average se zdá být k nezastavení. Barometr se znovu pokoušel o zdolání dalšího rekordu, v závěru obchodování mu ale lehce docházel dech (+0,2 %, 19251 bodů). Široce diverzifikovaný S&P 500 měl stejné ambice, index skončil seanci 2 body nad hranicí 2210 bodů (+0,3 %). Technologický Nasdaq Composite držel ze tří zmiňovaných nejlepší výkonnost, když dokázal poskočit o 5 desetin na 5333 bodů.

Měnový pár EURUSD po včerejším skoku pod 1,08 korigoval a v průběhu dne inklinoval k dennímu pivotu (1,0687). V období závěru akciových burz se dostal nad 1,07 dolaru za jednotku společné evropské měny. Ropa WTI se po dosažení letošních maxim dostává pod tlak. Dnešní vypořádání se uskutečnilo o 1,7 % níže proti včerejší hodnotě na ceně 50,93 USD/barel. Cena zlata svádí urputný souboj s vysokým výnosem na státních dluhopisech, který se ji nedaří vyhrát. Cena trojské unce sice dále neklesala, drží se ale na 1168 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data