Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Boeing prověřuje kvůli možné závadě další typ svých letadel

Boeing prověřuje kvůli možné závadě další typ svých letadel

30.09.2019 8:32
Autor: ČTK

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil prověřit některá letadla Boeing 737 NG s cílem odhalit případné výrobní vady. Důvodem k tomuto kroku je fakt, že u několika letadel tohoto typu se zjistily praskliny, informovala agentura Reuters. Případnou opravu mají zajistit provozovatelé letadel. Boeing má přitom už problém s letadly 737 MAX, která jsou po dvou vážných nehodách od letošního března v celém světě odstavena.

FAA uvedl, že jej o potížích strojů 737 NG informovala sama firma s tím, že se při úpravách jednoho často používaného letadla našly praskliny. Po následných prohlídkách se podobné závady našly na několika dalších letadlech. Boeing oznámil, že už kontaktoval provozovatele těchto letadel.

Boeing ani FAA neoznámily, kolika strojů by se požadované prohlídky měly týkat. Stroje 737 NG, což je zkratka pro New Generation, létají od roku 1997 a jsou třetí generací nejprodávanějšího typu boeingu. FAA požaduje, aby firma o výsledku inspekcí okamžitě úřad informovala.

Americká televize KOMO ve svém zpravodajství závadu popsala jako praskliny na zařízení, které spojuje trup s konstrukcí křídel. Selhání za letu může znamenat vážné bezpečnostní riziko. Podle televize našli technici velké praskliny v této části konstrukce na jednom stroji tento měsíc. Toto letadlo přitom nepatřilo k nejstarším, má za sebou 35.000 leteckých cyklů, tedy startů a přistání.

Televize KOMO také citovala nejmenovaného leteckého inženýra, který řekl, že praskliny na těchto částech letadla nejsou běžné. "Jsou navrženy tak, aby nepraskaly. Tečka," sdělil.


Čtěte více:

Boeing se kvůli odstavení letadel 737 MAX propadl do ztráty 2,94 miliardy
24.07.2019 15:16
Americký výrobce letadel a letecké techniky Boeing se ve druhém čtvrtl...
Reuters: Boeing plánuje navýšit v únoru produkci 737
23.08.2019 8:40
Společnost Boeing plánuje, že v únoru 2020 navýší produkci letounů 737...
Problémy Boeingu stojí letecký průmysl za čtvrt roku 4 miliardy dolarů
26.08.2019 14:33
Boeing byl dlouho klíčovým ozubím americké průmyslové mašinerie. Každý...
Politico: Podle Airbusu by si Američané novými cly uškodili sami sobě
18.09.2019 14:20
Šéf společnosti Airbus ostře varoval amerického prezidenta Donalda Tru...
O návratu Boeingů 737 MAX do provozu rozhodnou národní regulátoři
24.09.2019 8:28
O tom, kdy se budou moci letadla Boeing 737 MAX vrátit do provozu, bud...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025
11:18WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Renewables podfond: Výroční zpráva 2025
11:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Residential podfond: Výroční zpráva 2025
11:09WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: AUP Bratislava podfond: Výroční zpráva 2025
11:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Retail & Office podfond: Výroční zpráva 2025
10:49Akcie si nevybraly jasný směr. Ve hře výsledky velkých techů, přísný Fed a drahá ropa  
9:36Komentář analytika: Vyšší zisk Erste Bank díky Polsku, jádrové výnosy ale mírně zaostaly  
9:21Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 1Q 2026
9:20Komentář analytika: Překonání zisku nestačí, jádrové výnosy KB zůstávají pod tlakem  
9:13J&T Global Finance XI., s.r.o: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago