Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Reuters: Boeing hodlá do května obnovit výrobu letadel 737 MAX

Reuters: Boeing hodlá do května obnovit výrobu letadel 737 MAX

25.03.2020 16:17
Autor: ČTK

Americká strojírenská společnost Boeing hodlá do května obnovit výrobu letadel 737 MAX, jejichž provoz byl loni v březnu přerušen po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací.

Podle jednoho ze zdrojů už Boeing požádal některé dodavatele, aby byli v dubnu připraveni dodávat díly k výrobě letadel MAX. Podle jiného zdroje firma obnovení produkce těchto letadel plánuje na květen.

Boeing zastavil výrobu letadel 737 MAX letos v lednu kvůli průtahům při získávání povolení regulátorů k obnovení provozu. Firma nyní předpokládá, že americký Federální úřad pro letectví (FAA) schválí obnovení provozu v polovině letošního roku.

Termín plánovaného obnovení produkce bude podle Reuters záviset mimo jiné na tom, v jakém rozsahu ovlivní aktivity podniku šíření koronaviru a související opatření. Koronavirová krize vedla k omezení ekonomické aktivity po celém světě a těžce zasáhla poptávku po letecké osobní přepravě.

Boeing v pondělí oznámil, že ve snaze o snížení rizika nákazy koronavirem pozastaví výrobu ve svých závodech ve státě Washington. Firma už v těchto závodech zaznamenala desítky případů nákazy.

 

Čtěte více:

Složitý rok skončil pro E.ON úspěšně, viru ale nebude ušetřen ani on
25.03.2020 13:30
Německý distributor energie má za sebou náročný, ale víceméně úspěšný ...
Šéfka ECB žádá ministry eurozóny, aby zvážili emisi koronabondů
25.03.2020 14:52
Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová požáda...
Agresivní přechod na online prodej Nike prospěl (komentář analytika)
25.03.2020 15:06
Prodejce sportovního oblečení Nike se v úvodu roku srdnatě popral s ná...
Banky a dividendy: Erste poslechla rakouského regulátora, jako KB a Moneta následují slova z ČNB
25.03.2020 15:34
Rakouská bankovní skupina Erste, která ovládá Českou spořitelnu, přeho...

Váš názor
  •  
    26.03.2020 15:40

    Nicméně co chce Boeing není relevantní. Důležité je, zda letadlo dostane zelenou od úřadů a zda se jim podaří ten šrot dát dokupy.
    Hrosta
  •  
    26.03.2020 15:39

    Osobně věřím, že vláda USA bude lobovat za nákup letadel 737 MAX u aerolinek, které zachrání. Bude to politicky řízená poptávka.
    Hrosta
  • Boeing 0
    26.03.2020 15:06

    kdepak článek, Boeing má hodnotu 0, resp. má hodnotu, kterou určují jne jeho politické konexe a peníze které do něj vláda nasype :o)
    Mike -Green D. is killing Europe
  • 0,-
    26.03.2020 6:23

    Typický článek co má hodnotu 0,-. Řešme fakta - Boeing je jeden z předních “zbrojařů”, není v této oblasti špička, ale řadí se do TOP10 globálních hráčů. Stejně tak tato fa má poměrně velký záběr ve “vesmírném programu” a úzce spolupracuje mj is NASA! Jen tyto dvě divize mají větší hodnotu, než byla před pár dny tržní kapitalizace této společnosti. Drtivá většina si spojuje Boeing s letadly pro osobní přepravu, což je chyba! Řešte čísla a ne příběhy! Už vůbec nevěřte anáytikům popř většině pomatených ekonomů! Omyly bývají v lidském životě to NEJDRAŽŠÍ! Jen dodán, že ve fa Boeing nemám žádnou pozici a ani se ji nechystám otevírat.
    ……
    • Re: 0,-
      26.03.2020 14:58

      Ale jo, nicméně začínat znovu s MAXem, který má hodně negativní konotaci a ještě v této době mi nepřijde zrovna rozumné. Jiná otázka je, zdali je to pravda.
      Hawkie
      •  
        26.03.2020 15:12

        Obávám se, že většina dolétala díky Covid-19. Až skončí karanténa, tak většina si možná už nebude pamatovat, že kdy vůbec existoval Boeing 737 MAX :))
        ……
  • No, nevím
    25.03.2020 23:01

    NO, nevím, jestli se nepokouší Boeing dostat z bláta do louže. Myslím, že B737MAX ztratil zcela kredit a pokoušet se obnovit jeho výrobu v době, kdy je snad většina letadel uzemněna a letecké společnosti stojí na prahu bankrotu nebo aspoň má potíže, je cestou do pekel.
    Hawkie
    • Re: No, nevím
      25.03.2020 23:03

      taky cumim jestli to myslej vazne, nebo uz pocitaj s tim ze je prodaj statu na sesrotovani za nejakej tucnej bailout :D
      Ai-kun
      • Jarda Tvrdík...
        25.03.2020 23:48

        Že by u nich začal šéfovat Jarda ČSA Tvrdík?
        Hawkie
Aktuální komentáře
08.05.2026
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university