Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Jakub Brukner: Šance na Santa Rally vzrostly. Na akciích ČEZ zůstávám mírně optimistický

11.11.2022 11:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Včerejší data, která ukázala na zpomalení inflace v USA, posilují naděje, že Fed bude zvyšovat sazby mírnějším tempem. A to trhy štědře odměnily. „Index Nasdaq Composite posílil během jediného dne téměř o nějakých 7,5 %, což je rekordní nárůst za posledních několik měsíců,“ říká makléř Patria Finance Jakub Brukner. A pokud by se potvrdily sázky na nižší zvyšování sazeb Fedem, "mohla by současná rally nějakou dobu vydržet“, dodává makléř.

Na pražské burze byly událostí týdne výsledky hospodaření energetiky ČEZ, které předvedly rekordní čísla. „Ale investoři se dívají hodně dopředu, a tam už jsou trochu zakalené vyhlídky kvůli vládní politice v rámci cenových stropů,“ podotýká Brukner. „Přesto na akciích ČEZ zůstávám mírně optimistický,“ dodává. Jak se dívá na další tituly na pražské burze? A jakou strategii by volil pro nákup při aktuálním tržním prostředí?

 

Další videorozhovory Patria.cz naleznete na Youtube kanálu Patria.cz.

 
 
 
 

Čtěte více:

Výsledky ČEZ překonaly naše i konsenzuální odhady. Letos energetika již potřetí navýšila výhled na rok 2022
10.11.2022 11:26
Společnost ČEZ dnes ráno před otevřením trhu reportovala výsledky za t...
Nižší inflace v USA spouští tržní euforii
10.11.2022 15:32
Dá se říci, že se investoři v říjnových inflačních číslech ze zámoří k...

Váš názor
  • Šance na Santa Rally vzrostly
    11.11.2022 11:55

    na pozitivni nebo negativni? ale proc ne - staci kdyz cesi stahnout z kryptoburz totalne zdevastovana aktiva a zacnou nakupovat cez :)
    eple
    • Re: Šance na Santa Rally vzrostly
      11.11.2022 13:36

      Rally sa deje i vďaka očakávaniam zatiaľ iba plytkej recesie ... .....ale to ide na úkor ďalšieho masívneho zadlžovania štátov EÚ ... kde sa jednotlivé štáty predháňajú (zvlášť ľavicová SPD v Nemecku) v tom - kto rozdá viac dotácií .. tento rok.. a najmä najbližšie dva-tri roky... ....k tomu extra- money na podporu obnovy Ukrajiny.... ... potom príde podpora Turecka, aby nám nepúšťalo toľko migrantov.... ...a ešte by mali krajiny Západu venovať ROČNE +100 mld. EUR (EÚ z toho cca. 40% ?) na riešenie Klimatickej krízy. ...a ako čerešnička na torte.... od roku 2027 by mali krajiny EÚ začať splácať Fond obnovy.. ...z toho vychádza....... že skôr či neskór (2030-34 ?) príde Dlhová Kríza ... ktorá bude "riešená" ako inak opäť ? cez Mega-QE v trvaní 15-20 rokov ...ak nie dlhšie
      SFX
Aktuální komentáře
14.06.2025
9:13Víkendář: Spojené státy a chaos jednoho člověka
13.06.2025
22:02Wall Street pod tlakem: Investoři utíkají do bezpečí, trhy ztrácejí  
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  
15:45Německá BioNTech za 1,25 miliardy USD převezme domácího konkurenta CureVac

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data