Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Je na čase zajistit své sázky na růst amerických akcií, myslí si stratégové Goldmanů

Je na čase zajistit své sázky na růst amerických akcií, myslí si stratégové Goldmanů

22.06.2023 6:56
Autor: Wednesday Mašková, Patria Finance

Investoři by měli zvážit zajištění rally na indexu S&P 500 proti rizikům spojeným s recesí, tvrdí analytici Goldman. Sachs s odkazem na několik akciových ukazatelů. Býčí opční pozice se zdají být přeplněné, rally proběhla malé skupině titulů, ocenění zůstává vysoké a jsou naceňovány příliš optimistické růstové očekávání, uvedli stratégové investiční banky v poznámce z 20. června.

"Dáváme přednost udržení nadvážené expozice vůči akciím a zároveň využití opčního trhu k zajištění potenciálního 23procentního poklesu ve scénáři recese," píší v poznámce stratégové banky Cormac Conners a David J Kostin

Existuje 25procentní pravděpodobnost recese v příštích 12 měsících a pokud je vyhlídka na recesi pravděpodobnější je, že by S&P 500 mohl klesnout na 3 400

Základní scénář investiční banky je, že S&P 500 do konce roku vzroste na 4 500 b. a dosáhne 4 700b. za 12 měsíců. Index S&P 500, který vstoupil do býčího trhu počátkem tohoto měsíce, letos ke středečnímu závěru vzrostl o 14 procent. Rally byla z velké části způsobena nákupem akcií vázaných na očekávaný boom ve využívání umělé inteligence, navzdory rizikům, jako je potenciální recese, stále jestřábí Fed a kolaps v některých regionálních bankách

Kostin, hlavní americký akciový stratég Goldmanu, v únoru uvedl, že evropské a asijské akcie jsou pro investory v letošním roce vhodnější k nákupu než americké akcie kvůli očekávanému poklesu zisků podniků. Toto tvrzení se zatím nepotvrdilo. Index S&P 500 letos překonal benchmarky v Evropě a Asii a v červnu vstoupil do býčího trhu, a to navzdory varování před recesí, která pravděpodobně udeří příští rok. Býci se místo toho zaměřili na pauzu ve zvyšování úrokových sazeb.

Graf: Sekulární býčí trh nemusí začít, dokud neudeří americká recese

stale nevim 

Zdroj: Bloomberg

Někteří z klíčových stratégů Wall Street, včetně Michaela Wilsona z Morgan Stanley a JPMorgan Chase & Co. Marko Kolanović již několik měsíců zůstávají vůči probíhající rally chladní. Základní scénář týmu Goldmanů ovšem je, že index S&P 500 do konce letošního roku vzroste na 4 500 bodů, což znamená, že od této chvíle vzroste přibližně o 2,5 %.

Stratégové Goldmanu napsali, že by investoři měli k zajištění dlouhého akciového portfolia nakoupit  "put spread collar" S&P 500 - opční strategii, která zahrnuje nákup prodejní opce na pokles a prodej nákupní opce na růst.

Zdroj: Bloomberg

 
 
 

Čtěte více:

Proč Morgan Stanley nevěří v udržitelnou rally?
21.06.2023 6:50
Zatímco někteří stratégové hovoří o býčím trhu na akciích, stratég Mor...
Wall Street prošla dalším výběrem zisků, ale nový
20.06.2023 22:01
Americké akciové trhy dnes prošly druhým výběrem zisků v řadě. Nejcite...
Aerolinky Air India dokončily objednávku 470 letadel od Airbusu a Boeingu
21.06.2023 8:35
Indická letecká společnost Air India dokončila objednávku 470 letadel ...
Rozbřesk: MNB snížila sazby o dalších 100 bazických bodů a naznačila další uvolňování
21.06.2023 9:05
Maďarská národní banka zůstává první a jedinou centrální bankou v Evro...
Britská inflace negativně překvapila, ČNB dnes nejspíš nechá sazby beze změny. Evropa nerozhodná
21.06.2023 8:55
Evropské akciové futures předpovídají evropskému regionu nerozhodný za...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.12.2025
11:13Ceny drahých kovů poslední den roku klesají, za rok ale vykazují vysoké zisky
11:01Trump rozpoutal celní války po celém světě. Jak vypadala jeho obchodní ofenziva v roce 2025?
9:17Rozbřesk: Co čekat od centrálních bank v roce 2026?
8:49WBD znovu odmítne Paramount, Fed zveřejnil záznam z prosincového jednání, v Evropě se obchoduje jen půl dne  
6:11Moody’s Analytics: Křehký růst kolem 2 % moc pracovních míst nevytvoří
30.12.2025
22:01Zápis z jednání Fedu podporuje sázky na snížení sazeb, trhy zůstaly klidné  
17:50S čím vstupují trhy do nového roku?
17:10Vývoz ruského plynu do Evropy letos prudce klesl, slabší je i vývoz LNG
15:47Humanoidní roboti se blíží. Počátečním králem na trhu ale nebude Muskova Tesla, nýbrž Čína
15:46Globální vývoz LNG letos vzrostl o čtyři procenta, nejvíce za tři roky
14:34Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
13:08Jan Bureš: Český růst zpomalí, spotřeba posílí a trh práce zůstane napjatý
12:59Japonský index Nikkei poprvé končí rok nad 50 000 body, letos přidal 26 procent
11:29Meta koupí čínský start-up Manus, posílí v oblasti pokročilé AI
11:20Cenová válka mezi čínskými výrobci elektromobilů bude pokračovat i příští rok
9:42Rozbřesk: Málo pravděpodobné scénáře roku 2026, aneb s čím trhy nepočítají
8:47SoftBank a Meta oznámily nové akvizice, stříbro se vrací k růstu, evropské futures v červeném  
8:06Trump opět pohrozil podáním žaloby na šéfa Fedu Powella
6:18Rally má reálné základy. Tom Lee vidí prostor pro další růst sentimentu
29.12.2025
22:01Akciové indexy v USA letos nedoručují „Santa Rally“  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data