Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přesvědčivé výsledky Goldman Sachs (+4 %) posílají akcie vzhůru

Přesvědčivé výsledky Goldman Sachs (+4 %) posílají akcie vzhůru

15.04.2024 13:52, aktualizováno: 15.4. 14:32
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Ve výsledcích klíčové americké banky Goldman Sachs se nejeví výrazné slabé místo a akcie na představená čísla za první letošní čtvrtletí obratem odpovídají více jak 4% růstem v americkém premarketu. Podívejme se na základní čísla.

Goldman Sachs na celkový příjmech, které dosáhly 14,21 miliardy dolarů a vysoko tak předčily očekávání analytiků v anketě Bloomberg 12,98 mld. USD, vytvořila zisk na akcii 11,58 dolaru. To je razantní skok po 8,79 dolaru na akcii před rokem. Přesvědčivé jsou jak příjmy za oblast FICC Sales & Trading s číslem 4,32 miliardy dolarů vysoko nad konsensem 3,64 mld. USD, tak oblast investičního bankovnictví s 2,09 mld. USD při očekávání 1,82 mld. USD. Čistý úrokový výnos banky dosáhl ve čtvrtletí 1,61 miliardy dolarů a opět překonal očekávání, posazené analytiky na metu 1,47 mld. USD.

Goldman Sachs tak za první letošní kvartál zaznamenala 28% růst čistého zisku, od kterého analytici očekávali mírný meziroční pokles. Celkový zisk dosáhl 4,13 miliardy dolarů.

Podle komentářů na Wall Street se pod výsledky, za kterými stojí jak tradeři tak transakce, podepisuje pozitivně také „návrat k jádrovému byznysu“. Goldman Sachs reportovala za první kvartál návratnost kapitálu na úrovni ROE 14,8 %, což je skoro dvojnásobek čísla 7,5 % za rok 2023. Oblast asset a wealth managementu vyrobila příjmy 3,79 miliardy dolarů a jimi meziroční růst o 18 procent.

"Pokračujeme v realizaci své strategie, zaměřujeme se na své silné stránky při poskytování služeb klientům," uvedl v dnešní tiskové zprávě šéf banky David Solomon.

Akcie Goldman Sachs v anketě Bloomberg pokrývá celkem 30 analytických domů, z nichž 18 drží nákupní a 10 neutrální doporučení. Aktuální konsensuální cílová cena dosahuje 433 dolarů při posledním závěru na 389,5 USD.

Společnost Goldman Sachs patří mezi přední poradce při fúzích a akvizicích. Podílela se například na loňské dohodě o převzetí ropné společnosti Pioneer Natural Resources konkurentem Exxon Mobil za zhruba 60 miliard dolarů. V letošním prvním čtvrtletí se globální hodnota fúzí a akvizic podle analytické společnosti Dealogic meziročně zvýšila o 30 procent na zhruba 755 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

 
 
 

Čtěte více:

Výsledková sezóna v USA začala. Toto je výběr taktických akcií podle Goldman Sachs
15.04.2024 7:03
Výsledková sezóna by mohla být vhodnou dobou pro taktické příležitosti...
Start výsledkové sezóny v podání JPMorgan: Silné čtvrtletí, akcie přesto sráží celoroční výhled
12.04.2024 13:35
Akcie JPMorgan jako první z klíčových amerických bank, které postupně ...
Zisk Citigroup v první čtvrtletí poklesl o 27 %, překonal ale očekávání
12.04.2024 14:28
Citigroup v pátek před zahájením obchodování v USA oznámila výsledky z...
Výsledky BlackRock: Rostoucí trhy a nové ETF na Bitcoin přispělo k rekordní úrovni aktiv pod správou
12.04.2024 15:20
Akcie společnosti BlackRock (BLK) posílily v pátečním pre-marketu o 3 ...
Než otevře Wall Street: Astera Labs, Reddit, Salesforce
15.04.2024 12:49
Hlavní americké indexy v pátek vyprodávaly zejména kvůli rizikům eskal...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data