Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Než otevře Wall Street: Astera Labs, Reddit, Salesforce

Než otevře Wall Street: Astera Labs, Reddit, Salesforce

15.04.2024 12:49
Autor: Martin Uher, Patria Finance

Hlavní americké indexy v pátek vyprodávaly zejména kvůli rizikům eskalace konfliktu na blízkém východě. V průběhu pátku se totiž objevilo několik náznaků Íránské raketové odvety na Izrael, která nakonec v sobotu opravdu přišla. Útok nicméně neudělal větší škody a téměř všechny rakety se podařilo sestřelit. To tak trhům ulevilo a dnešní premarket indikuje zelené otevření burzy. Wall Street se tak na situaci dívá aktuálně spíše neutrálně a neočekává další eskalaci konfliktu, nicméně jakékoliv náznaky by opět mohly trhy polít nervozitou.

Z hlediska makroudálostí nás dnes čeká zveřejnění indexu maloobchodních tržeb v USA. Ve 13:30 SEČ bude své výsledky reportovat i další banka Goldman Sachs.

Ve 12:30 SEČ futures na hlavní indexy indikují: S&P 500: +0,39 %, NASDAQ 100 +0,49 % a Dow Jones +0,23 %. V Německu DAX : +0,86 % a v Praze index PX : -0,11 %.

Mezi největší pohyby amerického premarketu patří:

Astera Labs (ALAB) posiluje o 1,7 %. Dnešním dnem začalo společnost pokrývat několik analytických domů, kde většina doporučuje nákup. Průměrná cílová cena dle 8 analytických doporučení činní 84 USD a indikuje tak potenciál růstu o 15,5 %.

Reddit (RDDT) posiluje o 1,3 %. Reddit byl po IPO taktéž nově sledován analytiky, kteří dnešním dnem zveřejnili svá doporučení. Neutrální doporučení dnes prezentuje třeba JPMorgan, Morgan Stanley nebo Goldman Sachs. Analytici komentují, že společnost je nyní férově oceněná a nevidí prostor k tomu, aby společnost překonávala výkon trhu.

Salesforce (CRM) oslabuje o 2,5 %. Bloomberg News přinesl informaci, že společnost Salesforce plánuje akvizici společnosti Informatica. Nicméně analytici komentují, že taková akvizice by se nemusela líbit regulátorovi, který by celý plán mohl zastavit. Za hlavní riziko považují, že regulační orgány nebudou chtít povolit akvizici z důvodu potenciálního vzniku mimořádně silného postavení, které by zákazníkům znemožnilo využívání alternativních řešení od konkurence.

 

Čtěte více:

I po 30% rally jsou evropské automobilky stále levnější, než kdy dřív
15.04.2024 11:12
Investorům, kteří propásli letošní jízdu na evropských automobilkách, ...
Průmyslová výroba v EU se v únoru zvýšila o 0,7 procenta, meziročně však klesla
15.04.2024 11:57
Průmyslová výroba v Evropské unii se v únoru meziměsíčně zvýšila o 0,7...
Začátek týdne na trzích vylepšuje pokles strachu z války
15.04.2024 12:05
Do nového týdne jsme se neprobudili s plně rozjetou válkou na Blízkém ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data