Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,33
KB0,10
PKN85,5485,551,69
Msft494,83494,89-0,57
Nokia4,4114,414-0,38
IBM289,96290,23-0,81
Mercedes-Benz Group AG50,8550,861,90
PFE25,8125,822,24
08.07.2025 17:22:04
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 30.06.2025 8:33:43
Pax Global Tech (Frankfurt)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
0,67 -1,24 -0,01 831
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 30.06.2025
8:15Americká technologická společnost Meta Platforms jedná s několika velkými investičními skupinami o financování výstavby datových center pro umělou inteligenci (AI) v celkovém objemu až 29 miliard dolarů (612 miliardy Kč). Podle informací deníku Financial Times (FT) se do jednání zapojily mimo jiné společnosti Apollo Global Management, Brookfield, KKR, Carlyle a Pimco. Meta chce získat tři miliardy dolarů v investicích do akcií a dalších 26 miliard ve formě dluhopisů
 24.06.2025
9:15Hodnota stovky největších světových firem podle tržní kapitalizace koncem března meziročně vzrostla o sedm procent, což znamená výrazně pomalejším tempem než o rok dříve. Největší světovou firmou je americká společnost Apple, která se na první místo vrátila a vystřídala Microsoft. Téměř tři čtvrtiny hodnoty Top 100 firem tvoří podniky ze Spojených států, Evropa naopak nejvíce ztrácí. Nejsilnější evropská firma je až na 29. místě žebříčku, vyplývá z letošní analýzy PwC Global Top 100 Companies (ČTK)
 23.06.2025
18:08

Coinbase Global

...  
14:08

Počet firemních bankrotů ve světě byl v loňském roce nejvyšší za 12 let, jejich nárůst zaznamenaly téměř dvě třetiny sledovaných ekonomik. Vyplývá to ze studie Global Bankruptcy Report 2025, kterou zveřejnila společnost Dun & Bradstreet a která mapuje počty insolvencí ve 47 ekonomikách světa. V České republice počet bankrotů loni stoupl o šest procent na 6655

(ČTK)
 11.06.2025
8:59

Kryptoměnová směnárna podporovaná Peterem Thielem Bullish Global požádala o IPO v USA

(Bloomberg)
 10.06.2025
14:24

Citi: Stoupá příliv peněz do amerických akcií, tahounem jsou big-tech

(Bloomberg)
 09.06.2025
17:47

IBM - BofA Glob

......  
 06.06.2025
15:22Ruská centrální banka na svém dnešním zasedání překvapivě snížila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 20 procent. Oznámila to v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila slabším hospodářským růstem a pokračujícím zvolňováním inflačních tlaků, včetně těch základních. Přestože růst domácí poptávky stále převyšuje možnosti rozšiřování nabídky zboží a služeb, ruská ekonomika se postupně vrací k vyvážené růstové trajektorii, uvedla měnová autorita (ČTK)
 03.06.2025
8:02

Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu se v květnu poprvé za osm měsíců snížila. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Údaje signalizují, že v čínské ekonomice se začínají negativně projevovat americká dovozní cla

(ČTK)
 02.06.2025
17:00

Amazon - BofA G

......  
 28.05.2025
14:17Evropská unie schválila zrušení všech hospodářských sankcí vůči Sýrii s výjimkou těch, které jsou založeny na bezpečnostních důvodech, uvedla Rada EU (ČTK)
 26.05.2025
12:19Logistická firma Packeta, která provozuje službu Zásilkovna, letos plánuje zvýšit kapacitu svých samoobslužných Z-Boxů v Česku o 50 procent. V zemi má 5500 boxů, kapacitu chce zvýšit výstavbou nových a zvýšením počtu schránek v těch stávajících. Zároveň společnost vydala manuál pro instalace výdejních boxů, který reaguje na rostoucí zájem samospráv o to, kde a jak se Z-Boxy objevují (ČTK)
 16.05.2025
14:33Celní příměří na 90 dní, na kterém se minulý víkend na jednání ve Švýcarsku dohodly Spojené státy a Čína, je příliš krátké a mělo by být prodlouženo. Napsal to dnes čínský státní deník Global Times (ČTK)
 13.05.2025
9:51

Coinbase Global nahradí Discover Financial na indexu S&P 500

(Bloomberg)
 12.05.2025
14:58

Coinbase Global

...  
 09.05.2025
12:04Společnost Sev.en Global Investments miliardáře Pavla Tykače získala poloviční podíl v uhelné elektrárně Callide C v australském Queenslandu, zachránila ji tak z insolvence. Menšinový podíl v elektrárně měla už dřív. Firma to dnes oznámila ČTK, cenu neuvedla. Elektrárnu s kapacitou 844 megawattů v minulých letech vyřadily z provozu poruchy, Sev.en Global Investments bude pracovat na obnově jejího fungování (ČTK)
 05.05.2025
12:17

Coinbase Global

...  
 02.05.2025
12:27

TotalEnergies -

...  
12:06

Societe General

......  
 30.04.2025
10:09

UPS - BofA Glob

......  
7:06

Komerční banka: Celkové výnosy se meziročně zvýšily o 3,5 %, na 9,1 miliard (odhad Patrie 9,438 mld. , odhad trhu 9,308 Kč). Provozní náklady poklesly o -4,4 %, na 4,6 miliard (odhad Patrie 4,708 mld. , odhad trhu 4,645 mld. Kč). Čistý zisk připadající akcionářům dosáhl 4,2 miliard (3,778 mld. , odhad trhu 3,696 mld. Kč), meziročně více o 49,3 %. Skupina vykázala čisté rozpouštění opravných položek ve výši -0,5 miliard

 29.04.2025
16:45

Waste Managemen

...  
15:45

Cheniere Energy Partners - BofA Global Research zvyšuje cílovou cenu na 50 USD z 49 USD

(Reuters)
 25.04.2025
17:57

PepsiCo - BofA

......  
17:13

Nike - BofA Glo

......  
16:49

Merit Medical S

...  
15:53

GE Aerospace -

......  
 23.04.2025
14:00

SAP - BofA Glob

......  
12:23Španělská investiční společnost Global Alconaba jedná s českým podnikatelem Danielem Křetínským o prodeji svého menšinového podílu ve španělské mediální skupině Prisa. V úterý to napsal španělský list El Economista, který se odvolává na zdroje blízké jednání. Prisa je jednou z největších mediálních firem ve Španělsku a Latinské Americe, mimo jiné vlastní vlivný deník El País. Křetínský je podle zdrojů jedním z kandidátů (ČTK)
 17.04.2025
17:42

Regeneron Pharm

...  

Zpravodajství Pax Global Tech
Trumpova celní politika na houpačce. EU hledá rovnováhu před srpnovým deadlinem
08.07.2025 11:32
Evropská unie usiluje o uzavření předběžné obchodní dohody se Spojenými státy, která by jí umožnila zajistit si 10% celní sazbu i po termínu 1. srpna, už tento týden s tím, že jednání o trvalé dohodě budou pokračovat.
Škola není továrna na znalosti. MakroMixér s Radkem Sáblíkem, který boří stereotypy českého školství
07.07.2025 10:38
Jak vypadá škola, kde studenti nejsou objekty, ale partnery ve vzdělávání? Proč na smíchovskou střední chodí udání a proč její ředitel Radko Sáblík věří, že škola má být socializační organizací, a ne továrnou na znalosti? Nový díl MakroMixéru přináší rozhovor s mužem, k...
Analytický radar: Proč už se trhy nebojí Trumpa a kam s penězi v druhém pololetí
04.07.2025 16:23
Jaké klíčové události otřásly trhy v první polovině roku a co nás čeká dál? Analytici Patria Finance rozebírají dopady americké celní politiky, vliv Trumpových návrhů, oslabování dolaru a další aktuální ekonomické trendy.
Fiskální dominance v USA - jen finance fiction?
04.07.2025 15:36
Je rozdíl mezi tím, když neustále hledáme nějaké zdroje obav, a tím, když nezavíráme oči před ne zrovna potěšujícím vývojem. Podle některých názorů (třeba Steve Eisman) patří dluhově rozpočtový vývoj v USA stále spíše do kategorie první.
Perly týdne: Přetrvávající americká výjimečnost a lepší výhled pro dolar
04.07.2025 12:09
Torsten Slok z Apollo Global Management na CNBC uvažuje o konkrétních dopadech plánovaných cel v USA. Přetrvávat podle něj bude americká výjimečnost s výrazně lepším výhledem pro dolar.
Nejistota kolem cel žene evropské firmy ke změně strategie měnového zajištění
03.07.2025 15:01
Evropské firmy se stále častěji obracejí na opční trhy, aby zajistili své měnové expozice. Tento přístup je sice nákladnější než běžně používané metody, ale obchodní politika Donalda Trumpa způsobuje nadprůměrné výkyvy kurzů, což nutí firmy hledat větší flexibilitu.

Monitoring médií
Dříve či později nás vyšší daně neminou. Musí s nimi počítat spotřebitelé i podnikatelé, byť mnozí politici před volbami ujišťují, že jim berně nezvednou, a přitom chrlí sliby za desítky i stovky miliard.
Mladá fronta Dnes: jsou skoro vyprodané
V prodejích vedou Egypt, Řecko a Turecko, Tunisko a Španělsko. Zájem o dovolené je letos nad očekávání velký. Kvůli vysokým prodejům zájezdů na konci května a v červnu se hlavní sezona prakticky o měsíc posunula.
Výrobce autobusů Iveco Czech Republic vloni výrazně zvýšil zisk po zdanění na 2,439 miliardy korun. Rok předtím měl zisk 1,580 miliardy korun. Je to druhý nejlepší výsledek v historii společnosti, vyšší byl jen v roce 2019.
Vaření a pečení je v kurzu. Všichni hltáme recepty, televizní seriály na libozvučné téma, soutěže, milujeme známé šéfkuchaře a šéfcukráře. Obdivujeme restaurace a kavárny, cukrárny i bistra nových konceptů.
Ladislav Miko, vládní zmocněnec pro biodiverzitu, poradce prezidenta pro životní prostředí a udržitelnost -------------------- Každý, kdo bude schopen inovovat směrem k dekarbonizaci, to znamená k menší závislosti na fosilních palivech, tam je největší balík jakoby toho, co se dá ušetřit.
mluvčí 2, -------------------- Takové bylo rádio mama. mluvčí 3, -------------------- Léto s rádiem Mamma vám dnes nabídne pořad přepadení s názvem Hory doly Consulting.
Jak bude vypadat demografický náraz do zdi v Česku i ve světě a proč to bez pracovní migrace prostě nepůjde? V čem se musí změnit přístup lidí i firem, kde to nejvíc drhne a proč pořád platí, že "tahle práce není pro starý", když mladí nejsou a staří to umí? S analytikem Tomáše Ervínem Dombrovským o budoucnosti práce, (ne)ochotě se učit a o práci a Češích, kteří chtějí "svý jistý".
Vítám vás u další epizody hypoték castu. Dneska je tady se mnou opět David ame, ahoj, Davide, ahoj, Tome. A budeme si spolu povídat o tom, jaký to je, když si jdete jako klienti vyřizovat hypotéku sami v bance? A proč? Tohle téma opět už poněkolikáté jsme zaregistrovali ve veřejném prostoru.