Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pokles cen ropy a růst akciových trhů donutil americké dluhopisy ke ztrátám... a další zprávy z trhů dluhopisů

Pokles cen ropy a růst akciových trhů donutil americké dluhopisy ke ztrátám... a další zprávy z trhů dluhopisů

24.07.2008 10:12
Autor: 

Americké dluhopisy ve středu ještě ztrácely, jejich výnosy sice vzrostly jen kolem 2 bps, dostaly se však na úroveň nevídanou za téměř celý poslední měsíc. Důvodem byl další pokles cen ropy a růst akciových trhů. K růstu výnosů přispěla i aukce dvouletého papíru v objemu 31 mld. $, i když při solidní poptávce. O potřebě zvýšit sazby znovu promluvil člen Fedu C. Plosser a inflační tlaky, i když poněkud klesající, zmínila Béžová kniha.
 
Dnes jsou zveřejněny pravidelné zprávy z trhu práce a prodeje existujících domů. Čekají se horší čísla a to by mělo hrát ve prospěch dluhopisů. Zároveň ale bude nabídnuta v aukci další emise tentokrát 5letých Treasuries v objemu 21 mld. $. Ranní obchodování v Asii zatím preferuje akcie, vysoké výnosy by ale již mohly později přilákat zájemce zvláště pokud by některé statistiky byly horší, než se čekalo.

Evropská výnosová křivka včera mírně zestrměla, její výnosy přitom vzrostly jen do 3 bps. Stejně jako za oceánem i tady byl důvodem zvýšený zájem o akciové trhy. K tomu se přidávají obavy, že po řadě komentářů o nebezpečí druhotného efektu růstu cen, může ECB zvýšit sazby ještě do konce roku. V tomto kontextu pak zanikl výrazný pokles nových zakázek eurozóny. Velký zájem nevzbudila ani emise 30letých Bundů v objemu 4 mld. €, prodáno bylo nakonec jen za 3,2 mld. €.
 
Dnes je v Evropě zveřejněna sada zajímavých čísel. Vesměs se čeká zhoršení nálady, na možné potíže Německa a zpomalení růstu upozornila včera i kancléřka Merkelová. Dnešní růst akciových trhů v Asii zatím dluhopisy nepodporuje, sada špatných evropských statistik může ovšem trend snadno obrátit.

České dluhopisy ve středu velmi mírně oslabily při nadprůměrných objemech obchodů, kdy ministerstvo financí prodávalo část dluhopisů ze svých knih. Protože domácí scéna byla bez nových podnětů, lze vývoj připsat růstu akciového trhu a nakonec i oslabení české koruny.
 
Ani dnes nejsou na pořadu žádná nová čísla. V týdeníku Ekonom se sice viceguvernér ČNB M. Singer sice snaží zklidnit nálady po ostré intervenci guvernéra, když podle něj 10 % apreciace měny během roku nepředstavuje problém, posílení dolaru a akcií ale může i dnes hrát proti dluhopisům.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.09.2020
22:02Wall Street jako na houpačce. Palantir po IPO +31 %  
19:23AMISTA investiční společnost, a.s.: MKP SICAV, a.s.zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
18:41AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS INVEST, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
18:26Záhada pyramid, inflace a valuace v příštím roce
18:12StanChart: Výprodej měn východní Evropy zašel už moc daleko
17:36QI investiční společnost, a. s. - Pololetní zpráva fondu IFIS investiční fond, a.s. za rok 2020
17:31AMISTA investiční společnost, a.s.:Maloja Investment SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
17:14Ranní káva Jana Bureše: Většina firem čeká kvůli nové vlně pandemie útlum poptávky a horší tržby
17:13Akcie obrátily výrazně nahoru. Pomohla data a naděje na fiskální balík  
17:04Zpráva o vládě práva v EU zostřuje potyčky ohledně evropského fondu obnovy
16:39V ČR bude od pondělí znovu platit nouzový stav a zákazy větších akcí
16:34Společnost RSRE INVEST a.s. - Zveřejňuje Pololetní zprávu za období od 1.1.2020 do 30.6.2020
16:12Tomáš Vlk: Americké firmy v září zrychlují aktivitu a nabírají lidi
16:09PPF Financial Holdings B.V. – pololetní zpráva 2020
15:31AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
15:30AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
15:00TESLA KARLÍN, a.s. - Konsolidovaná pololetní zpráva k 30.6.2020
14:59AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2020
14:57TOMA, a.s. - Pololetní zpráva 2020 konsolidovaná
13:43ECB uváží, zda se neopičit po Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:45Čína - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - HDP, q/q a