Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk BMW loni nečekaně propadl o téměř 90 %

Zisk BMW loni nečekaně propadl o téměř 90 %

12.03.2009 12:31

Bavorská automobilka BMW (21,67 EUR, -5,52%), která je největším producentem luxusních vozů na světě, ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vykázala provozní ztrátu ve výši 718 mil. EUR ve srovnání se ziskem 1,31 mld. EUR před rokem. Celoroční čistý zisk propadl o 89 % na 330 mil. EUR a zklamal tak očekávání trhu, když analytici podle agentury Bloomberg očekávali zisk 1,02 mld. EUR.

Společnost již dříve uvedla, že její celkový prodej se loni navzdory rekordnímu odbytu limuzín Rolls-Royce (287,75 GBp, 1,41%) a malých modelů Mini snížil o 4,3 % na 1,436 milionu vozů a zaznamenal tak první celoroční pokles od roku 1993.

Poptávka po automobilech nyní po celém světě oslabuje, protože světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry a výdajů.

BMW v průběhu loňského roku vytvořila rezervy na špatné úvěry a pokles hodnoty aut. Jen ve čtvrtém čtvrtletí tato částka činila 931 mil. EUR, což je téměř polovina 1,97 mld. EUR vykázaných za celý rok. "Připravujeme se včas a rychle na těžké podnikatelské podmínky," včetně kroků vedoucích ke snížení zásob a snižování produkce, uvedl CEO společnosti Norbert Reithofer v prohlášení.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.08.2025
16:23Přínosy umělé inteligence v praxi: zkušenosti z Národní banky Slovenska
9:30Víkendář: Investiční bubliny, dluhy a krize
09.08.2025
16:11Goldman Sachs: Recese je mimo zorné pole investorů, sázet proti tržnímu momentu je téměř iracionální
9:32Víkendář: Mohou datová centra poškodit ekonomiku?
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
GoPro Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
Plug Power Inc (06/25 Q2)