Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Papademos (ECB) vidí známky dřívějšího zotavení ekonomiky

Papademos (ECB) vidí známky dřívějšího zotavení ekonomiky

14.05.2009 17:16
Autor: SITA

Ekonomické zotavení možná začne dříve, než se původně předpokládalo, řekl ve čtvrtek viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Lucas Papademos. „V posledním období jsme zaznamenali rostoucí počet pozitivních znaků, které naznačují, že ekonomika se stabilizuje a že zotavení může začít dříve, než se původně předpovídalo,“ řekl Papademos na konferenci na půdě rakouské centrální banky. Vícero představitelů ECB se doteď vyjadřovalo, že obnovení hospodářského růstu očekávají příští rok.
 
Šéf rakouské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB Ewald Nowotny prohlásil, že by se měly brát vážně prognózy, podle kterých se ekonomika eurozóny v tomto roce propadne o 4 %. Dodal však, že existují známky stabilizace, hlavně ve finančním sektoru. Poznamenal, že centrální banky stále mohou ekonomiku podpořit, i když se klíčové úrokové sazby přiblížily k nule. Centrální banky by mohly kupovat vládní nebo podnikové dluhopisy anebo jiná aktiva, dodal.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.08.2025
10:07Perplexity AI podala nabídku na Google Chrome, její motiv je ale podle analytiků jiný
8:57Rozbřesk: Americkou inflaci řídí ojetiny, ale lze tomu vůbec věřit?
8:54PPF získává podporu pro převzetí ProSiebenSat.1, Trump tlačí na Fed a Perplexity chce Chrome od Googlu  
12.08.2025
22:00Inflační čísla poslala Wall Street na nová maxima  
18:48Týdenní výhled: Americké čipy pro Čínu, Uber a Duolingo v pasti skepse a české IPO za 30 mld. EUR
17:33Co si trhy skutečně myslí o možné recesi?
17:00Trhy reagují na data americké inflace pozitivně  
16:43Invesco: Co se dělo na trzích v červenci?
15:12Inflace v USA v červenci zůstala na 2,7 procenta, čekalo se mírné zvýšení
14:35Je to neústavní daň z vývozu, míní experti k dohodě Nvidie a AMD s USA o sdílení tržeb z Číny
13:20Potřebuje světová ekonomika hegemona?
12:51Očekávaná americká inflace: další makro-epizoda o dopadu cel
12:36Akcie Intelu rostou po Trumpově „zajímavé“ schůzce s CEO společnosti
11:47ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu klesla více, než se čekalo
10:57Čína upozorňuje na čipy Nvidie. Mohou být hrozbou pro národní bezpečnost
9:22Musk hrozí Applu právními kroky, vadí mu ignorování Groka v App Storu
9:05Celní příměří mezi USA a Čínou pokračuje, Trump a Si by se měli v příštích měsících sejít v Pekingu
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o určení vnitřního minimálního požadavku na kapitál a způsobilé závazky (MREL)
8:47Trump dal příměří s Čínou dalších 90 dní, trhy čekají na americkou inflaci  
6:05S AI přichází nová vlna technologické čistky. Investoři hledají vítěze i poražené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Cisco Systems Inc (07/25 Q4, Aft-mkt)
E.ON SE (06/25 Q2, Bef-mkt)
Vestas Wind Systems A/S (06/25 Q2, Bef-mkt)
8:00Orsted AS (06/25 Q2)
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč