Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Konsolidovaný zisk společnosti Agrofert Holding dosáhl 4,43 miliardy korun

Konsolidovaný zisk společnosti Agrofert Holding dosáhl 4,43 miliardy korun

05.06.2009 8:40
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Konsolidovaný zisk společnosti Agrofert Holding Andreje Babiše dosáhl vloni 4,43 miliardy korun oproti předloňským 3,712 miliardy korun.

Hodnota EBITDA vzrostla na 10,767 miliardy korun z předchozí 8,658 miliardy korun. Hospodářský výsledek před zdaněním činil 6,153 miliardy korun. „Hlavní vliv na dosažení uvedených hodnot měl zejména pozitivní trend v hospodaření, a to především u společností chemického sektoru, a stabilizovaná výkonnost zemědělsko-potravinářského sektoru. Menší měrou se na výsledcích podílí i nově zařazené společnosti s jejich příspěvky a v poslední řadě nelze opomenout nemalý vliv konsolidačního rozdílu. Naproti tomu negativně se na konečném výsledku hospodaření projevily rezervy a opravné položky v provozní oblasti hospodaření, které byly tvořeny především v důsledku pokračující globální finanční krize,“ uvádí firemní zpráva.

Agrofert Holding vykázal konsolidované tržby za prodej zboží, výrobků a služeb 101,365 miliardy . Nekonsolidované tržby skupiny dosáhly hodnoty 139,574 miliardy . Tržby se tak meziročně zvedly o 17,98 miliardy (21,6 %), a to díky rozšířené obchodní a výrobní činnosti, ale i vlivem aktivit nových členů skupiny a dále pak nárůstem prodejních cen.

Bilanční suma vzrostla z původních 60,564 miliardy korun na 68,855 miliardy korun. Tento nárůst způsobilo především zařazení majetku nových akvizic a dále vzrůst stavu zásob na skladech.

„V důsledku pokračování restrukturalizace skupiny proběhlo v roce 2008 v rámci konsolidačního celku značné množství fúzí, převzetí jmění, navyšování základního kapitálu, ale i zakládání nových společností, a to vše s cílem vytvořit podmínky pro optimální nastavení hlavních aktivit jednotlivých společností, operativní řízení a zefektivnění rozhodovacích procesů,“ uvádí firma ve své zprávě.

Mezi nejvýznamnější akvizice roku 2008 patří české a slovenské podniky zemědělské prvovýroby Belar, Proma – družstvo, První žatecká, Respo, Schrom Farms, Tajba, Zemos nebo ZVOS Hustopeče. Podstatné jsou ve výčtu nových společností také potravinářské společnosti Olma, NOBRS společnost s ručením omezeným nebo Pekast. K novým akvizicím patří také společnosti Agrocommercium, AGS AGRO České Budějovice, Družstvo pro zemědělskou výrobu NOVA, Greenchem CZ, K V A R T O, KOMPLET – AGRO, Milkagro, ZD Křečhoř a ZOD Petroupim. Dále byly do konsolidačního celku nově zařazeny společnosti, které byly založeny v roce 2008. Jedná se o prodejce zemědělské techniky Agrotechnic Moravia a obchodní společnosti AGRO Teplice nebo Milkagro majetková.

Kromě změn skupiny Agrofert Holding vyvolaných novými akvizicemi, došlo v roce 2008 v rámci restrukturalizace skupiny naopak i k redukci počtu společností, zejména v důsledku fúzí. V průběhu roku zanikly bez likvidace společnosti Agrobohemie (nástupnickou společností je DEZA), masokombináty Akrman Hodonín a Maso Hodonín (nástupnickou společností je společnost Kostelecké uzeniny), pekárenské společnosti Hepek a KLS Kimentov (nástupnická společnost je Penam). Z důvodu fúze zanikla také osivářská společnost OS-IN (nástupnickou společností se stala společnost AGF Osiva), zemědělská společnost GA Granchem (nástupnická společnost je společnost ZZN Polabí).

„V budoucnosti se skupina zaměří hlavně na restrukturalizaci zemědělských a potravinářských firem a dále na personální dobudování skupiny s cílem vytvořit dostatečné personální rezervy na jednotlivé manažerské pozice,“ uvádí zpráva společnosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.11.2021
8:50Víkendář: Německý ekonomický paradox
26.11.2021
20:12S&P 500 propadl nejvíce od února; výrazně poklesly i výnosy dluhopisů a ropa; farmacie rostly až o 20 %  
18:08Pokud chce Čína rychle růst v „politicky významném roce“, bude se zadlužovat. Její uvěrový cyklus přitom významně promlouvá i do poptávky polovodičů
17:30Výprodej akcií. Virus nakopl dluhopisy, ruší sázky na Fed a inflaci  
17:17Oživení v eurozóně podle činitelů ECB ohrožuje rychlé šíření viru a nová mutace
15:58František Kronus: Black Friday na trzích může předznamenávat hlubší korekci
14:41Majitel Evergrande prodal část akcií, aby získal hotovost na splácení dluhů
13:17Perly týdne: Nejlepší akcie pro rok 2022 a valuační připomínka devadesátých let
12:04Udržitelné investice – trend, který znamená příležitost. Online konference 30. 11. od 18:00
11:17Aerolinky, cestovky, ropa. Nová mutace maluje obrázek zkázy na trzích. Jsou ale i výjimky
10:59Strmý propad kvůli koronaviru. Nová varianta přinesla omezení a strach  
9:15Rozbřesk: COVID a nová opatření opět zchladí českou ekonomiku, trhy mají strach z nové varianty
8:50Guvernér Rusnok: ČNB nemusí spěchat s dalším růstem sazeb. Umím si představit, že je v prosinci nezvýší
8:46Vývoj pandemie koronaviru a jeho nová agresívní varianta strhnou akcie do ztrát  
6:30Komoditní monitor: USA uvolňují strategické zásoby. Kam zamíří cena ropy?  
25.11.2021
17:35„Dobré“ firmy, které špatně hospodaří se svým kapitálem?
17:25Evropa se drží v plusu, když americký svátek utlumil aktivitu  
15:59Banky budou odvádět víc do rezerv na ochranu úvěrového trhu. ČNB zpřísnila i limity na hypotéky, mladým přiznala úlevu
15:57V Česku začne platit od půlnoci nouzový stav
15:22Státy EU se shodly na přísnějších pravidlech pro velké internetové firmy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data