Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČEZ - Výsledky za 2Q09 pod konsensuálním odhadem

ČEZ - Výsledky za 2Q09 pod konsensuálním odhadem

13.8.2009 11:22

ČEZ dnes ráno zveřejnil své hospodářské výsledky za 2Q09, které jsou horší, než očekával konsensus. Čistý zisk za 2Q09 dosáhl 12,55 mld. Kč (-4,0 % meziročně a -34,3 % čtvrtletně), což je 5,1 % pod konsensuálním odhadem ve výši 13,23 mld.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  •  
    13.8.2009 15:15

    Je tam jedna významná položka, kterou i čez v souvislosti s EBITDA 2009 záměrně zamlčuje. V roce 2007 tvořila EBITDA za H1 50,7% a v roce 2008 55,7%. Důvod vyššího poměru v loňském roce byl způsoben ztrátou produkce jednoho bloku Temelína od září téměř do konce roku. Po plánované odstávce se čezu nepodařilo produkci bloku rozjet. Temelín pro letošní rok plánuje produkci o 3 TWh vyšší než v roce 2008 a rozdíl připadá právě na druhé pololetí ! Navíc čistý zisk za rok 2008 byl upraven o 5 mld. Kč opravnou pložkou na MOL. Letos bude většina této položky rozpuštěna!
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data