Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČEZ - Výsledky za 2Q09 pod konsensuálním odhadem

ČEZ - Výsledky za 2Q09 pod konsensuálním odhadem

13.8.2009 11:22

ČEZ dnes ráno zveřejnil své hospodářské výsledky za 2Q09, které jsou horší, než očekával konsensus. Čistý zisk za 2Q09 dosáhl 12,55 mld. Kč (-4,0 % meziročně a -34,3 % čtvrtletně), což je 5,1 % pod konsensuálním odhadem ve výši 13,23 mld.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  •  
    13.8.2009 15:15

    Je tam jedna významná položka, kterou i čez v souvislosti s EBITDA 2009 záměrně zamlčuje. V roce 2007 tvořila EBITDA za H1 50,7% a v roce 2008 55,7%. Důvod vyššího poměru v loňském roce byl způsoben ztrátou produkce jednoho bloku Temelína od září téměř do konce roku. Po plánované odstávce se čezu nepodařilo produkci bloku rozjet. Temelín pro letošní rok plánuje produkci o 3 TWh vyšší než v roce 2008 a rozdíl připadá právě na druhé pololetí ! Navíc čistý zisk za rok 2008 byl upraven o 5 mld. Kč opravnou pložkou na MOL. Letos bude většina této položky rozpuštěna!
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
JP - Jednání BoJ, základní sazba
11:00DE - Index očekávání ZEW