Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Polské banky: Špatné úvěry budou letos prodány

Polské banky: Špatné úvěry budou letos prodány

27.1.2010 10:45

Polské bankovní ústavy PKO BP, BZ WBK, BGZ, ING BSK, BPH a Fortis hodlají letos prodat svá portfolia nesplácených úvěrů, informuje deník Rzeczpospolita. Banka PKO BP už nabídla ke koupi portfolio nesplácených retailových úvěrů v hodnotě 500-600 mil. PLN s tím, že transakce má být dokončena v březnu. Další balík nedobytných úvěrů podobného objemu by měla banka nabídnout ve druhé polovině letošního roku. Tisk také spekuluje o tom, že BZ WKB plánuje prodat portfolio úvěrů domácností a malých a středních podniků, zatímco ING BSK a Bank BPH plánují prodej retailových a korporátních úvěrů.

Náš názor:
Trh očekával, že polské banky se svých nesplácených úvěrů zbaví. Jejich prodej by měl zlepšit celkový stav úvěrových portfolií a bude mít pravděpodobně pozitivní dopad na čisté rezervy. Dokud však nebudou dohodnuty všechny podmínky transakcí, je těžké zhodnotit konečný efekt. Na konci prosince roku 2009 dosáhl v Polsku podíl úvěrů, u nichž hrozí riziko nesplácení, 7,3 % oproti 6,8 % ve 3Q09, 6,2 % ve 2Q09, 5,2 % v 1Q09 a 4,3 % na konci roku 2008. Očekáváme, že jejich počet se bude během prvního pololetí letošního roku stále zvyšovat.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Zabalit, hodit na trh a počkat na
    27.1.2010 11:35

    Goldmany až dají doporučeníčko. Kupuji USD už dlouho, ale takto negativní očekávání ohledně CZK, POL a EUR jsem nikdy neměl.
    BohumirZ
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data