Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obama jmenoval komisi, která má vyřešit rostoucí rozpočtový deficit USA

Obama jmenoval komisi, která má vyřešit rostoucí rozpočtový deficit USA

18.2.2010 18:32
Autor: mediafax

WASHINGTON (MEDIAFAX) - Americký prezident Barack Obama jmenoval komisi, která má vyřešit otázku prudce rostoucího schodku rozpočtu Spojených států a udělil jí značné pravomoci, které by měly umožnit dostat USA zpět na cestu k rozpočtové odpovědnosti. Uvedla to ve čtvrtek agentura Reuters.

V nové komisi zasedne například někdejší náčelník štábu Bílého domu demokrat Erskine Bowles, nebo bývalý republikánský senátor Alan Simpson. Celkem má komise 18 členů.

Obama naznačil, že komise bude mít dostatečnou volnost, aby mohla zvažovat návrhy na rozpočtové škrty, nebo zvyšovat daně. Rozpočtové výdaje jsou totiž podle amerického prezidenta do značné míry extravagantní.

Americký prezident během své volební kampaně slíbil, že rodinám s příjmem pod 250 tisíc dolarů ročně nezvýší daně, nedávno ale prohlásil, že si není jistý, zda by nová komise měla zvažovat i zvyšování daní středním vrstvám.

Hlavním úkolem komise má být vytvoření strategie k dosažení vyrovnaného rozpočtu bez započtení splátek úroků do pěti let.

"Žádám je, aby dali jasná doporučení toho, jak uhradit náklady na všechny federální programy do roku 2015 a jak smysluplně zlepšit obraz dlouhodobé fiskální politiky. Jsem si jistý, že to zvládnou," prohlásil Obama s tím, že novou komisi založil kvůli tomu, aby studovala možnosti výdajů a příjmů rozpočtu poté, co zákonodárci nebyli schopni podobnou komisi vytvořit sami.

"Z krátkodobého hlediska se budeme snažit činit kroky, které podpoří podnikání a vytváření pracovních míst, což je i nadále moje hlavní priorita," řekl Obama krátce před podpisem dokumentu, kterým komisi založil.

Komise by měla také poskytnout dostatečné politické krytí jak pro Obamu tak i pro americký Kongres v případě, že budou muset přijímat nepopulární opatření jako je zvyšování daní.


Váš názor
  • Fór století.
    18.2.2010 18:47

    :-))))))))))))))))))))
    H.B.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data