Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Shiller: Druhý pokles již možná začal

Shiller: Druhý pokles již možná začal

23.6.2010 12:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Poslední data z trhu nemovitostí ukazují, že daňové úlevy možná jen přerušily dlouhodobý pokles cen na trhu. Nyní na něm panuje velká nejistota ohledně toho, zda přijde další podpora ze strany Kongresu a jak se bude vyvíjet ekonomická situace. Pro Bloomberg to uvedl ekonom Robert Shiller, profesor ekonomie na Yale University a hlavní ekonom MacroMarkets. Podle jeho názoru nebudou mít na další vývoj hlavní vliv hypoteční sazby, ale vývoj na trhu práce. Nezaměstnanost je přitom stále velmi vysoká a nezdá se, že by měla začít rychle klesat.

Shiller, který je spolutvůrcem indexu S&P Case-Shiller Home Price Index, uvedl, že ceny nemovitostí již šestým měsícem klesají a „možná již začal druhý pokles“. Stavba nových domů se podle něho nachází „ve stavu deprese“, což se na trhu nakonec projeví růstem cen. „Nemusí to ale být tento rok. Zásoba domů se však zatím nedostala do bodu, kdy můžeme čekat velký nárůst cen,“ míní ekonom.

Robert Shiller již před týdnem uvedl, že míra úspor domácností ve Spojených státech od osmdesátých let klesá, kdysi dosahovala 10 % a pak se dostala do negativní oblasti, což byl nenormální stav. Podle Shillera může být druhý pokles ekonomiky Spojených států výsledkem sebenaplňujícího se proroctví. Ekonomové stále podceňují význam důvěry v ekonomiku, která je nadále velmi zranitelná.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 •  
  23.6.2010 14:06

  Zdá se,každý kdo má průřez v hlavě,šíří zvěsti jobovy teď právě.Před očima už maj všichni kruhy,jeden panikář větší než druhý,plivou po nás jobovky své vztekle,být tak po jich už jsme všichni v pekle.
  ted
 •  
  23.6.2010 13:58

  Ale nehovor,ty kluku šilerovská.. hej.Bobe,Bobiku,přestaň šířit paniku.
  bob
  •  
   23.6.2010 14:45

   No označit profesora Shillera za někoho "kdo má průřez v hlavě", to je teda solidní počin, klobouk dolů. :)
   Neo82
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data