Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk GS se propadl... denní přehled Trhy, data, výsledky

Zisk GS se propadl... denní přehled Trhy, data, výsledky

20.7.2010 18:24
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Mediální agentura ZenithOptimedia očekává v Česku stagnaci výdajů na reklamu. O tom, jaký bude konečný vývoj letos, rozhodnou aktivity zadavatelů na konci roku, protože prvé pololetí zaostává za loňským vývojem. Mediální společnost CETV (415 CZK, -3,01%) již dříve oznámila, že výdaje na televizní reklamu letos poklesnou v regionech, kde působí, o celé procento. Společnosti taky nepomáhá meziročně silnější dolar vůči lokálním měnám.

Evropa:
Irsko, Španělsko a Řecko dnes bez problému upsaly dluhopisy nabízené v aukci. Řecko nabízelo 13týdenní pokladniční poukázky a poptávka přesáhla nabídku 3,85krát. Podobně dopadla aukce šesti- a desetiletých státních dluhopisů v Irsku. Naopak Maďarsko pocítilo, jak investoři vnímají rozkol s MMF/EU. V aukci tříměsíčních poukázek bylo upsáno méně, než bylo plánováno a požadovaný výnos se posunul téměř o 20 bps výše.

Státem vlastněná německá banka Hypo Real Estate údajně neprošla zátěžovým testem.

USA:
Počet nově stavěných domů v červnu klesl o 5 % po revidovaném květnovém poklesu o 14,9 %. Za výrazným poklesem stojí ukončení daňového zvýhodnění na koupi domu ve výši až 8 tis. USD a dostatek nabídky starších domů na trhu nemovitostí.

Společnost IBM (124,92 USD, -3,75%) dosáhla ve 2Q10 zisku na akcii ve výši 2,61 USD při tržbách o objemu 23,7 mld. USD. Ty zaostaly za očekáváním trhu, když na ně dolehl 12% meziroční pokles nových kontraktů v oblasti služeb, které jsou důležitým indikátorem budoucích výnosů. Akcie odepisují 4 %.

Výrobce čipů Texas Instruments (24,4 USD, -4,50%) mírně zaostal za očekáváním trhu jak co se týče zisku na akcii (62c), tak tržeb (3,5 mld. USD). Ani výhled pro 3Q10 nad konsenzem trhu nedokázal akciím pomoct, když ty v reakci ztrácejí 4 %.

Čistý zisk společnosti PepsiCo (63,59 USD, 2,48%) dosáhl ve 2Q10 výše 1,6 mld. USD, neboli 98 centů na akcii. Díky vertikální integraci převzatých stáčíren vzrostly tržby meziročně o 40 % na 14,8 mld. USD, čímž předčily odhady trhu. V letošním roce čeká společnost nárůst zisku o 11-13 %. Akcie přidávají 2 %.

Bank of NY Mellon vydělala ve 2Q10 658 mil. USD zejména díky vyšším příjmům ze správy aktiv. Poplatky za spravování a půjčování cenných papírů naproti tomu vykázaly jen velmi mírný růst. Lépe se vedlo konkurenční State Street (38,39 USD, 2,78%), která díky vyšším poplatkům zvedla tržby meziročně o 8,6 % na 2,3 mld. USD. Obě banky zaznamenaly čistý příliv nových aktiv, nízké úrokové míry však doléhají na příjmy z půjčování. Akcie Bank of NY odepisují 0,5 %, akcie State Street rostou o 3 %.

Čistý zisk společnosti Johnson & Johnson (58,02 USD, -2,60%) ve 2Q10 byl na úrovni 3,45 mld. USD, v souladu s očekáváním trhu. Společnost však snížila svou předpověď pro letošní zisk na 4,65-4,75 USD z 4,8-4,9 USD. Důvodem jsou měnové vlivy a stáhnutí části již vyrobených léků kvůli neodpovídající kvalitě. Akcie odepisují přes 2 %.

Čistý zisk banky Goldman Sachs (145,51 USD, -0,12%) propadl ve 2Q10 meziročně o 82 % na 613 mil. USD, neboli 78 centů na akcii, čímž výrazně zaostal za očekáváním. Důvodem je především propad příjmů z obchodování, který se podepsal na poklesu tržeb o 36 %. Náklady byly zatíženy 600 mil. USD na britskou daň vztahující se na loňské bonusy a 550 mil. USD na vyrovnání se SEC. Bez těchto nákladů by zisk na akcii dosáhl úrovně 2,75 USD, což je i tak nejméně od 4Q08. Akcie jsou mírně v plusu.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data