Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Irsko zpřísní pravidla fungování bank a pojišťoven

Irsko zpřísní pravidla fungování bank a pojišťoven

8.11.2010 18:13
Autor: ČTK

(ČTK) - Irsko dnes zveřejnilo nová pravidla fungování finančních institucí, jejichž smyslem je zabránit dalšímu nadměrnému riskování a celkově zkvalitnit řízení těchto podniků. Pravidla budou platit od ledna příštího roku a počítají například s tím, že bude oddělena funkce předsedy správní rady a výkonného ředitele. Opatření se dotkne všech bank a pojišťoven, které působí na území Irska.

"Je čas přivést do zasedaček mladou krev, abychom zajistili nové úkoly, umožnili klást více nepříjemných otázek a usnadnili vyhodnocování rizika," sdělil irský finanční regulátor Matthew Elderfield.

"Tyto požadavky jsou náročnější než ty, které jsou nyní v platnosti v jiných jurisdikcích. Rozhodli jsme se, že v oblasti řízení podniků nechceme jen splňovat ty nejlepší praktiky, které platí ve světě, my chceme nastavit vyšší standardy," dodal Elderfield.

Soubor pravidel vymezuje minimální standardy pro všechny banky a pojišťovny na území Irska a zavádí další požadavky na takzvané "významné instituce". Ty budou zahrnovat každou banku, která má významný podíl na retailovém trhu. Za takové banky se považuje Bank of Ireland, AIB a rovněž Irish Life & Permanent.

Podle nových pravidel například všechny velké finanční instituce musejí mít alespoň sedm členů správní rady. V ostatních institucích musí být ve správní radě alespoň pět členů. Přísněji omezen bude i počet funkcí, které mohou členové správních rad vykonávat. Nově je také stanoveno, že výkonný ředitel, ředitel ani hlavní manažer se po dobu pěti let nebudou moci stát předsedou správní rady.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  8.11.2010 18:17

  A pak že neexistuje lék na bordel.Možná jenom v ČEZku.
  Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  General Electric Co (12/16 Q4, Bef-mkt)
  7:00Telia Co AB (12/16 Q4)
  7:02SAP SE (12/16 Q4)
  7:20Volvo AB (12/16 Q4)
  7:30Daimler AG (12/16 Q4)
  7:30Telefonaktiebolaget LM Ericsson (12/16 Q4)
  12:30Honeywell International Inc (12/16 Q4)
  13:00Moody's Corp (12/16 Q4)
  13:58McDonald's Corp (12/16 Q4)