Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zdroje DPA, Bloomberg a Reuters: Šéf německé Bundesbank Weber se nestane guvernérem ECB

Zdroje DPA, Bloomberg a Reuters: Šéf německé Bundesbank Weber se nestane guvernérem ECB

09.02.2011 12:55, aktualizováno: 9.2. 13:09
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Zdroje z evropské finanční sféry pro agenturu Reuters a německou agenturu DPA uvedly, že stávající guvernér německé centrální banky Bundesbank Axel Weber se nestane nástupcem guvernéra Evropské centrální banky Jean-Claude Tricheta v čele ECB, ale odejde do Deutsche Bank. S Weberem se přitom počítalo jako s jedním z nejvážnějších kandidátů do čela Evropské centrální banky, jehož guvernérovi funkční období vyprší letos v říjnu. Samotná ECB odmítla spekulace trhu komentovat. Očekává se, že evropští lídři rozhodnou o nástupci Tricheta před prázdninami, patrně během červnového summitu Evropské rady.

Zdroje agentury Reuters uvedly, že kandidatura Axela Webera již není aktuální otázkou a že ECB během dnešního dne vydá k pracovní budoucnosti svého šéfa oficiální prohlášení. To samotná ECB odmítla. Podle zdroje z německé centrální banky Bundesbank pro Bloomberg Weber nebude po vypršení svého mandátu v příštím roce usilovat o druhé funkční období v čele Bundesbank. "Weber nebude po roce 2012 osilovat o prodloužení svého mandátu v čele Bundesbank. Zároveň nevidí důvod k vydávání jakéhokoli prohlášení, všem svým závazkům dostojí," uvedl pod podmínkou anonymity zdroj z německé centrální banky. Podle zdrojů německé agentury DPA se Weber chystá odstoupit a zamíří do čela německé banky Deutsche Bank.

Euro k americkému dolaru po zveřejnění spekulací obchodovalo na 1,3609 USD/EUR, aktuálně se kurz pohybuje na 1,3635 USD/EUR při dosavadním denním maximu 1,3662 dolaru k euru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data