Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Ropný šok, do recese rok

Ropný šok, do recese rok

23.03.2011 18:20

Odolal jsem pokušení použít cimrmanovského absolutního rýmu a nazvat tento článek „Ropný šok, pro ekonomiku šok“. Je ale jasné, že pro ekonomiky závislé na dovozu ropy by tento název nebyl nemístný.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • :-)
  24.03.2011 6:25

  Bez pohybu dolaru je to celé zkreslené a dopady v různých částech světa mohou být dnes jiné než v minulosti.
  tk69
 • Moc dimenzí
  24.03.2011 1:21

  Pane Soustružníku vy jste určitě moci nteligentní a vzdělaný člověk. Zdá se mi ale jako každý člověk kdo nestudoval exaktní vědy (mat či fyz či její aplikace) přeceňujete grafy. Grafy pouze zobrazují minulost a stupeň korelace s budoucnoustí je jeden velký otazník. Pozice nebo přání dokázat svoji pravdu, je otcem myšlenky. Graf vždy ukáže, co chcete dokázat. Nepřesné či široké vícerozměrné odhady to zahalí ještě víc, může se stát cokoli a vždy k tomu bude důvod.....Možná bláboly, ale grafy jsou dobré pro jasně měřitelné veličiny...Bez grafů to ale nejde, možná 3D vizualizace by byla lepší...
  db
  • Re: Moc dimenzí 4 stačí
   24.03.2011 1:31

   trochu se mě rozběhly myšlenky, ale tak mě napadla možná vizualizace 4D, Virtuální brejle v 3D s barevně/hustotně se měnícími útvary...to už určitě existuje. Na 5D se budu muset zamyslet..., na víc nemám...;-) .
   db
   • 5D
    24.03.2011 1:43

    "vizualizace" pak pomoci hmatobvých čidel, 6D pomocí čichu (technicky moc náročný). To už je moc, stejně je to ale úspěch, na škole jsem bojoval s představitelností 4D, jdeme dál...Najednou si nemám problém představit 4D a to je úspěch. A teď to aplikovat.. a prodat.))
    db
    • Ne víc než 4D nedám..
     24.03.2011 2:15

     Navíc je to stejný jako v prváku, 4D a víc pouze pro statickej stav, hlava si dokáže představit pouze 3D.. :-(
     db
     • Re: Ne víc než 4D nedám..
      24.03.2011 6:43

      MVDED - viz Svět chce být klamán (tj. 0D).
      JS
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university