Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Smíšená makročísla z USA... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Smíšená makročísla z USA... denní přehled Trhy, data, výsledky

    27.05.2011 17:42
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:
    Developerská skupina Orco Property Group vykazuje v 1Q roku čistou ztrátu na úrovni 4,37 mil. EUR po ztrátě 15,6 mil. EUR před rokem a 8,5 mil. EUR ve 4Q10. Celkové tržby firmy meziročně klesly na 39,1 mil. EUR z 51,5 mil. EUR před rokem, což firma vysvětluje nižšími prodeji v rezidenčním segmentu. Na provozní úrovni OPG vytvořila v 1Q11 zisk 5,4 mil. EUR po ztrátě 0,94 mil. EUR ve 4Q10 a zisku 5,02 milionu EUR v 1Q před rokem. Orco očekává, že za celý letošní rok dosáhne tržeb v rozmezí 340 a ž 370 milionů EUR.

    Sít autobazarů AAA Auto představila výsledky za první čtvrtletí roku. Celkové tržby skupiny dosáhly úrovně 63,3 mil. EUR, což je meziročně o 61,2 % více. Hrubý zisk z prodejů dosáhl výše 14,2 mil. EUR (meziročně + 42,4 %), což pomohlo k vykázání konsolidovaného čistého zisku meziročně vyššího o 45,1 % na úrovni 690 tisíc EUR. Prudkého meziročního zvýšení tržeb AAA Auto dosáhla zejména díky meziročnímu nárůstu počtu prodaných aut o 37,2 % a také díky růstu průměrné ceny na prodané auto za poslední rok. Vzhledem k tomu, že ekonomické oživení je ve své počáteční fázi a dynamika růstu poptávky na trhu ojetých vozů vykazuje v poslední době slábnoucí trend, rozhodla se společnost snížit svůj výhled prodejů pro rok 2011 na konzervativnější úroveň 5% růstu oproti úrovni prodejů dosažené za rok 2010.

    Evropa:
    Dle návrhu legislativy implementující pravidla Basel III v rámci EU by se evropské banky mohly vyhnout části přísnějších kapitálových pravidel. Návrh umožňuje bankám započítávat do kapitálové přiměřenosti více kapitálu ve svých pojišťovacích divizích, banky by zároveň mohly emitovat hybridní kapitál (např. preferenční akcie) po delší dobu, než se původně očekávalo. Návrh by prospěl především velkým francouzským institucím nebo britské Lloyds, které mají velké pojišťovací divize. Akcie SocGen přidávají téměř 2 %, akcie BNP Paribas přes 2 %, akcie Lloyds 3 %.

    Banka Dexia vytvoří ve 2Q11 opravné položky o objemu 3,6 mld. EUR, které plynou z prodeje převážně amerických cenných papírů krytých rezidenčními hypotékami. Banka je do roku 2014 nucena snížit svou rozvahu o 35 %. Zmíněné opravné položky sníží Tier 1 poměr na 11 % z 13,4 % na konci března. Akcie přidávají 6 %.

    Inflace v Německu v květnu podle předběžných dat statistického úřadu klesla na 2,3 % z dubnových 2,4 %. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stagnovaly.

    USA:
    Výrobce čipů Marvell Technology vydělal v 1Q11 147 mil. USD při tržbách na úrovni 802 mil. USD. Společnost navíc příjemně překvapila výhledem pro 2Q11, kdy počítá s tržbami v rozmezí 870-910 mil. USD, přičemž trh čekal 875 mil. USD. EPS by měl dosáhnout 35-39 c. Akcie přidávají 11 %.

    Společnost CVS Caremark získala kontrakt na poskytování zdravotních benefitů federálním zaměstnancům ve výši 3 mld. USD. O kontrakt naopak přišla Medco Health Solutions. Akcie CVS rostou o 2 %, akcie MHS 12 % ztrácejí.

    Společnost PayPal zažalovala Google za zneužití obchodních tajemství při budování své platební sítě. Akcie Googlu přesto mírně rostou.

    Americké banky budou mít vícero možností na vyrovnání závazků plynoucích z pochybného zabavování nemovitostí. Ty zahrnují snížení dlužné částky na hypotékách, snížení poplatků, nebo finanční asistenci se stěhováním.

    Ekonomická data přinesla smíšené informace. Osobní příjmy se v dubnu podle očekávání zvýšily o 0,4 %, stejným tempem rostly také výdaje domácností. Zpřesněná data o spotřebitelské důvěře vynesla index Michiganské univerzity na 74,3 bodu místo původně uváděných 72,4 bodu. Zato realitní trh přinesl další zklamání. Rozjednané prodeje domů se v dubnu snížily o 11,6 %, zatímco se očekával pokles pouze o 1,0 %. Ve srovnání s loňským rokem se trh propadl dokonce o 26,8 %.

    Komentář k měnám:

    Koruna se po oslabování během týdne aspoň poslední den vzmohla na korekci a vůči euru lehce posílila. České měně pomohlo silnější euro a růst akcií ve světě. Částečně přispěla víra guvernéra Singera v to, že jakýkoli vývoj v Řecku korunu nedokáže výrazněji ovlivnit. Euro sice přes den přechodně sláblo, nakonec je ale znovu na hladině 1,4250. Data z americké ekonomiky byla smíšená: Spotřebitelská důvěra byla revidována vzhůru, zatímco rozjednané prodeje domů zaznamenaly výrazný propad. Ve výsledku trhy zůstávají i koncem týdne nakloněny rizikovým aktivům.

    Shrnutí vývoje na finančních trzích:

     

    27.5

     

    26.5

     

    Změna za den

     

    Změna za rok

    3M Pribor

    1,21

    1,22

    -0,01

    -0,04

    2Y IRS

    1,97

     

    1,96

     

    0,01

     

    0,31

    10Y IRS

    2,97

    3,03

    -0,06

    0,11

    CZK/EUR

    24,57

     

    24,63

     

    -0,3%

     

    -4,8%

    CZK/USD

    17,21

    17,48

    -1,5%

    -18,6%

    USD/EUR

    1,4270

     

    1,4089

     

    1,3%

     

    16,9%

    PX

    1239,0

    1241,2

    -0,2%

    6,9%

    S&P 500

    1333,9

     

    1316,0

     

    1,4%

     

    23,4%

    DJ STOXX 50

    2615,7

    2597,9

    0,7%

    9,7%


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    23.08.2026
    8:19Víkendář: Muž, který z Číny udělal skutečně kapitalistickou zemi
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data