Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vepřek (Fortuna) pro Patria.cz: Loterijní trh se letos vrátí na úrovně před bankrotem Sazky. Chceme zdvojnásobit podíl a posílit pozici jedničky v Polsku

Vepřek (Fortuna) pro Patria.cz: Loterijní trh se letos vrátí na úrovně před bankrotem Sazky. Chceme zdvojnásobit podíl a posílit pozici jedničky v Polsku

16.2.2012 18:06

Pokud někdo očekával, že Fortuna převálcuje Sazku, tak se pletl. Dnes máme na trhu cca 10procentní podíl, což po půl roce není špatný výsledek, uvedl k v srpnu spuštěnému projektu loterie Loto finanční ředitel Fortuna Entertainment Group Michal Vepřek v rozhovoru na Patria.cz. „Pokud bych měl hodnotit první půlrok, pak se nám podařilo spustit loterii v rekordním čase, dnes máme přes 1700 prodejních míst, vydali jsme 3 emise losů a spustili dvě číselné hry. Kde musíme v letošním roce přidat, je rozvoj a péče o distribuční síť,“ řekl Vepřek s tím, že ideálně do dvou let od spuštění by se měla stát loterie ziskovou.

CFO Fortuny nicméně zdůraznil, že loterie zůstává pro Fortunu pouze doplňkem k hlavní činnosti – kurzovému sázení, který má přinést nové zákazníky a přispět k navýšení tržeb a zisku. Podíl Fortuny na loterijním trhu činí v současnosti 10 procent, cílem společnosti je ho zdvojnásobit, uvedl Vepřek. „Sazka získává velkou část svých sázkařů zpět, my budujeme nový trh a ukrajujeme si část trhu, kde v minulosti byla dominantní sazka. Před rokem měla Fortuna v loteriích tržby 0, dnes se počítají ve stovkách milionů korun,“ dodal.

Udržet stejná tempa růstu jako v minulých letech přitom považuje za největší výzvu pro vývoj Fortuny v následujících letech. Růst celého loterijního trhu Vepřek hodnotí kladně a odhaduje, že v roce 2012 bude dosaženo výsledků úrovně roku 2010, před bankrotem Sazky.

Rychle roste také počet registrovaných sázejících u Fortuny, který aktuálně činí zhruba 150 tisíc v České republice, 50 tisíc v Polsku a 35 tisíc na Slovensku. Právě na domácí trhy, tedy Česko, Slovensko a Polsko, se hodlá společnost soustředit i nadále.

Velký potenciál růstu vidí Vepřek na polském trhu kurzových sázek, kde se Fortuně podařilo spustit na začátku roku online sázení. Již dnes je online sázení v Polsku v zisku a Fortuna je jedničkou na trhu. „Největším překvapením pro mě je oblíbenost live sázek, kde i přes zdanění 12 % z vkladů to hraje velká část sázkařů. Cíl 10 mil. EUR přijatých sázek splníme. Chceme si vybudovat velmi silnou pozici čísla 1 na polském internetu,“ uvedl finanční ředitel společnosti. Aktivita v Polsku nicméně zůstane pouze na úrovni kurzového sázení, jelikož polská legislativa zde spuštění loterie neumožňuje, podotkl CFO.

Fortuna oznámí výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál loňského roku dne 1. března před trhem.

Celý přepis rozhovoru s Michalem Vepřekem naleznete ZDE.


Váš názor
  •  
    17.2.2012 9:26

    Možná jsem se přehlédl, ale nejsou počty registrovaných hráčů SR 50 a Polsko 35? Malý, ale výrazný rozdíl.
    marpol2012
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data