Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stát chce prověřit, proč ČEZ v roce 2008 prodal I&C Energo

Stát chce prověřit, proč ČEZ v roce 2008 prodal I&C Energo

07.02.2013 8:41
Autor: ČTK

Stát chce prověřit, za jakých okolností prodala elektrárenská firma ČEZ v roce 2008 svou společnost I&C Energo maďarské skupině MOL. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku vzápětí MOL uzavřel na I&C Energo předkupní smlouvu s nizozemskou firmou Yellowraazd, kterou krátce předtím založil právník Josef Brož. MfD píše, že Brož má těsné vazby na Martina Romana, který byl v době prodeje předsedou představenstva ČEZ a nyní je předsedou dozorčí rady.

"Požádám předsedu dozorčí rady ČEZ, ať okolnosti prodeje prověří a vypracuje mi o tom zprávu," řekl deníku ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), jehož úřad zastupuje stát v roli většinového vlastníka ČEZ.

Brož popřel, že by měli na prodeji I&C Energo on nebo Roman osobní zájem. "Yellowraazd byl součástí struktury, kterou jsem vytvořil pro MOL. Pan Roman ani žádný jiný český občan či subjekt neměl v I&C Energo nikdy žádný podíl ani kontrolu," sdělil deníku.

Firma I&C Energo dodává zařízení pro elektrárny a provozovatele energetických sítí a zřejmě se bude podílet i na dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Nyní firmu vlastní maďarské strojírny Olajterv.


Váš názor
 •  
  07.02.2013 10:36

  A tak nejak tu zijem...uraaaaaaa
  OPTIMISTA
 • energo
  07.02.2013 10:29

  Fuj , to se mě ale ulevilo. Ještě ,že to bude prověřovat Kalousek , to bude opravdu, ale opravdu objektivní. Snad by mu mohl pomoci Nečas se svazáckým zástupcem Kubou.Ten rozumí všemu a pokud by soudruzi při vyšetřování kolabovali , moh by jim poskytnout pomoc. Na to má Kuba kvalifikaci. Protikorupční paní Píčová ( nebo Píková ? ) by dohlížela , jestli to vyšetřují správně . Na závěr by to celé vyskrečoval pan Rychetský , protože by ÚS zjistil, že závěrečný protokol a obžaloba je napsaná na nesprávném formuláři.
  karel
  • Vtipný
   08.02.2013 10:18

   jen jste zapomněl na soudruha Škromacha a Sobotku Bohuslávka s tím jeho podpredsedou se slovenským titulem.... Ti jsou taky zdatní. Nebo pan budoucí prezident z Bambergu
   bob
 • Sarka Farka
  07.02.2013 9:38

  http://www.youtube.com/watch?v=ramcYoQqTBE
  Pound
 • Romanova chobotnice
  07.02.2013 9:30

  článek je z ledna 2009 a v kontextu s dnešní dobou 2013 je pozoruhodný.Zejména závěrečná info o putovaní jednoho toku financí z Čezu ! http://ekonom.ihned.cz/c1-33176780-romanova-kolonie
  AMN
  • a ještě jednou k Brožovi
   07.02.2013 9:39

   Advokát se bál, aby jeho klienti nemuseli prchat Mozaiku vztahů bohatých a chudých svérázně doplnil právní zástupce vrcholových manažerů ČEZ Josef Brož, který v dopise švýcarské prokuratuře prosil, aby utajila jména top manažerů v čele s Martinem Romanem coby majoritního vlastníka Škody Plzeň. „V České republice existuje řada příkladů, kdy prominentní průmyslníci a finančníci byli vyhnáni do exilu nepřátelsky laděným tiskem,“ napsal Brož
   AMN
   • právník hájící zájmy for ever
    07.02.2013 9:41

    Svůj text advokát ještě pohotově doplnil marxistickou vsuvkou. „Bohatství v Česku je rozděleno velmi nerovnoměrně a politika a každodenní život jsou provázeny závistí, a to způsobem, který si lidé, jež mají to štěstí žít ve Švýcarsku, vůbec nedovedou představit,“ uvedl Brož v dopise z roku 2010.
    AMN
 • Je to křišťálově průzračné
  07.02.2013 9:10

  jak je důležité míti na vše papír. Děláme maximum pro budoucí rozvoj této země.
  Pound
 •  
  07.02.2013 9:09

  Taky mi to spíš než jako vyšetřování připadá jako nákup KNOW-HOW.Co takhle to tady přemenovat, ČR by se mohla překládat jako Čórko republika. Mohli bysme taky třeba založit univerzitu pro diktátory - studujní obor MAJITEL STÁTU.
  marrtt
 •  
  07.02.2013 8:55

  Jo , já tvrdím dávno, že na takového podnikatele jako je Roman, nemá ani Kožený. Teď se ho sám velký Kalousek ptá, co by člena dozorčí rady jak šikovně si prodal část Čezu, tak aby ji nevlastnil, ale ovládal. Soudruzi se učí jeden od druhého. Připomíná mě to taky s.Drábka, který musel dokončit práci na ministerstvu. Ti pánové jsou tak odpovědní, (ale ke svým peněženkám) .teď ječtě musí přemýšlet, kde najít druhého Klauze, který jim šmahem odpustí všechny hříchy. Co takhle jmenovat mladou Zemanovou do dozorčí rady ČEZu,mohla by se zabývat třeba sponzorovanýma modníma přehlídkama a tatínek by byl zavázán.
  Homo
  •  
   07.02.2013 9:14

   Tatínka zemana by bylo potřeba spíš zavázat do pytle a utopit jako kotě...přidal bych i Škromacha, ale ten by plaval jako bóje...Už se těšim, jakou prasárnu ty dva spolu zase upekli. A Rath jako třetí do mariáše, je mi z nich na blití.
   marrtt
   •  
    07.02.2013 9:25

    Proč, Rád toho musí opravdu hodně vědět a jeho služby se mohou hodit. Soudruzi to dělají po Kalouskovsku - to je chytře.
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y