Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ABB investuje v Čechách do inovativního inkubátoru pro nové technologie pro energetiku

ABB investuje v Čechách do inovativního inkubátoru pro nové technologie pro energetiku

25.07.2013 17:45
Autor: Redakce, Patria.cz

Cílem tohoto projektu je vývoj a komercializace technologií využívajících stejnosměrný proud a jiných technologií, které mají potenciál snížit náklady na energii a uhlíkové emise.

Inkubátor Nupharo Park poskytne zdroje, zařízení a obchodní poradenství nutné pro úspěšný vstup na trh. Výrobní zázemí nabídne jedinečné prostředí pro testování komerčních aplikací a obchodní využitelnost nových technologií. Technologický park je výsledkem inovativní spolupráce mezi evropskými orgány, mezinárodními společnostmi, podnikateli, investory do rizikového kapitálu a univerzitními badateli. Cílem parku je vybudovat silnou komunitu inovátorů.

„Aby bylo možné světu dodávat cenově dostupnou a zároveň čistou energii, jsou zapotřebí nová tvůrčí řešení,“ uvedl Tarak Mehta, ředitel divize ABB Výrobky nízkého napětí. „Nupharo Park je dalším inovativním způsobem, jak společnost ABB podporuje vývoj technologií pro energetiku. Tento park vhodně doplňuje náš vlastní výzkum a vývoj, spolupráci s univerzitami a investice do mladých firem. Do projektu se jako první zapojí divize Výrobky nízkého napětí, ovšem budou ho moci využít všechny divize ABB.“

Nupharo Park (www.nupharo.com) se buduje ve Žďárku v České republice poblíž hranic s Německem a bude dokončen v roce 2014. ABB vítá účast dalších subjektů, které mají zájem o rozvoj nových technologií v energetice, a o účasti na projektu jedná s několika globálními společnostmi. 

ABB
 
ABB do projektu investuje 2,3 milionu eur a Evropská unie přispívá částkou ve výši 12 milionů eur. Od nynějška do roku 2020 budou mít mladé podniky (tzv. start-ups) v Nupharo Parku možnost získat více než 800 milionů eur v grantech EU a zvýhodněných půjčkách na investice, výzkum, pracovní náklady a marketing.

Činnost parku se zaměří na podporu nových možností v energetice využitím aplikací pro stejnosměrný proud. Pro společnost ABB, která technologie umožňující převod mezi střídavými a stejnosměrnými systémy zavedla, je tato oblast velmi zajímavá. Právě ABB jako první představila komerčně použitelný přenos velmi vysokého napětí stejnosměrným proudem. A nyní využívá stejnosměrný proud v aplikacích pro vysoké a nízké napětí jako je nabíjení elektromobilů, rozvodné elektrické systémy na lodích, v budovách a v datových centrech. 
 
ABB se účastní projektu Nupharo Park prostřednictvím své jednotky pro investice do rizikového kapitálu ABB Technology Ventures (ATV), která vznikla v roce 2009 za účelem investic do strategicky zajímavých společností v rané a růstové fázi. Doposud investovala do oblastí jako je komunikace v rámci inteligentních sítí (smart grids), kybernetická bezpečnost rozvodu energií, energetická optimalizace datových center, přílivové elektrárny a efektivnost větrných elektráren.

(Komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2024
14:30Slábnoucí poptávka po elektromobilech v USA vede výrobce k přímému i nepřímému snižování cen
9:21Víkendář: Marks o největší chybě investorů a základu svých úspěšných predikcí
22.06.2024
14:43Každoroční průzkum ESG společnosti Fidelity International odhalil, že společnosti mají i nadále zájem zapojit se do této problematiky
9:56Víkendář: Investiční zásady Howarda Markse
21.06.2024
22:00S&P 500 si přes slabý závěr týdne připsal další týdenní růst  
17:35Na co je ekonomie? Na predikce cyklu a recesí moc ne
17:08Tlak na trhy v závěru týdne vyvinuly technologie a expirace opcí  
15:57Oživení na londýnských akciích nyní podporuje i příliv kapitálu před volbami
15:49TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady společnosti
15:45Komerční banka, a.s.: Regulatorní oznámení KB o prodeji dceřiné společnosti - VN 42, s.r.o.
15:31Děkujeme! Patria Finance se stala brokerem roku v soutěži Zlatá koruna 2024
14:33Studie: Čína vynaložila 230 miliard USD, aby vybudovala odvětví elektromobilů
14:10Hvězdnou rally na bankách stáhla dolů politická nejistota. Tato panika ale může představovat příležitost, domnívají se analytici
14:00SATPO finance, s.r.o.: Oznámení o výplatě pátého úrokového výnosu
14:00City Home Finance III, s.r.o: Oznámení o výplatě druhého úrokového výnosu
13:31Praha podepsala s KB smlouvu o koupi budovy na Václavském náměstí
13:06Čína varuje, že obchodní spory s EU by mohly vyvolat obchodní válku
12:40Perly týdne: Stále na počátku býčího trhu taženého umělou inteligencí
11:02Trojnásobné čarování v hodnotě 5,5 bilionu dolarů otestuje klid na Wall Street. V pátek vyprší platnost opcí na indexy, jednotlivé akcie a ETF
10:59Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se v červnu výrazně zhoršila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data