Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Schodek českého rozpočtu se za červenec snížil

Schodek českého rozpočtu se za červenec snížil

01.08.2013 14:14, aktualizováno: 1.8. 14:42
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Státní rozpočet ČR od začátku roku do konce července hospodařil se schodkem 27,6 miliardy korun, po červnu to bylo 31,5 mld. Kč. Příjmy dosáhly 630 miliard a meziročně stouply o 5,4 procenta. Výdaje ve výši 657,5 miliardy se meziročně zvedly jen o 1,3 procenta. V samotném červenci byl vytvořen přebytek 3,9 mld. Kč; přebytkový byl červenec i v posledních letech. Na celý rok je schválen rozpočet se stomiliardovým schodkem při příjmech 1081 miliard. Loni se po červenci rozpočet nacházel v deficitu 51,7 miliardy korun.

Pro nárůst příjmů v meziročním srovnání jsou nadále nejdůležitější položkou nedaňové a kapitálové příjmy především z EU. Inkaso DPH se zvýšilo o 3,6 procenta po zvýšení obou sazeb na začátku roku. Ze spotřebních daní naopak stát vybral méně než loni. Na dani z příjmů fyzických osob stát vybral meziročně o 3,7 procenta víc. Naopak poklesl objem vybraných firemních daní a to o 10,3 procenta. Srovnatelnost s minulým rokem je ale omezená kvůli změnám v rozpočtovém určení daní v neprospěch státního rozpočtu.

Na straně výdajů se meziročně mírně snížil objem vyplacených sociálních dávek hlavně kvůli důchodům, na kterých bylo vyplaceno o 2,4 procenta méně. Naopak se zvedly platby na podpory v nezaměstnanosti o 9 procent a ostatní dávky o 8,1 procenta. Kapitálové výdaje rozpočtu klesly o necelých 20 procent.


Váš názor
 • on se ten schodek zase rychle zvýší
  01.08.2013 14:20

  jen co se změny naších odborníků, jako je finanční genius Fišer který neumí ukormidlovat vlastní dluhy, projeví v celé kráse. Pecina už zase dosazuje nové lidi a bude zase rozdělovat zlaté cihličky.
  xxx
  • Re: on se ten schodek zase rychle zvýší
   01.08.2013 15:52

   Neboj , po Fíšovi přijdou soudruzi , udělaj analýzu, kde předcházející soudruzi asi udělali chybu a napraví to. Soudruzi z EU v Bruselu vytisknou chybějící ojra pošlou dotaci a jede se dál. Pak příjdou šikmovoký nebo přičoudlí , všechny nás vyženou a bude šmitec. Naše děti se jistě dožijí lepších zítřků.
   karelIV
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
12:00PepsiCo Inc (06/20 Q2)