Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street v závěru týdne jen čeřila vodu...

Wall Street v závěru týdne jen čeřila vodu...

06.09.2013 21:59, aktualizováno: 6.9. 21:59
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Aktualizováno

Americké akcie v poslední obchodní den tohoto týdne spíše čeří vodu s tím, jak horší data z trhu práce mírně otupila obavu z toho, že centrální banka Fed v dohledné době ukončí či omezí svoji přítomnost na dluhopisovém trhu. 

Akcie American Tower Corp. roste o 4,6% poté, co vyslovila souhlas s převzetím mateřské společnosti svého rivala, firmy Global Tower Partners za přibližně 3,3 miliardy amerických dolarů. Lennar (32,32 USD, 2,49%) Corp. a D. R. Horton rostou o minimálně 2,3% s tím, jak mírně poklesly hypotéční sazby. Facebook (43,99 USD, 3,12%) Inc. posiluje o 3,8% a pomáhá tak zvednout technologický index Nasdaq na 13-leté maximum. Mattress Firm Holding Corp. ztrácí 16% poté, co vedení firmy snížilo odhady hospodaření. 

Mezidenní volatilita však zůstává i nadále velmi vysoká. Dnes to bylo patrné zejména v okamžiku, kdy ruský prezident Vladimir Putin během setkání G20 prohlásil, že Rusko pomůže Sýrii v okamžiku, kdy toto bude napadeno. 

V rámci jednotlivých sektorů se dnes dařilo zejména stavebním firmám, které se dostaly z ročního minima a jako skupina posilují o 3,3%. Již zmíněný Lennar posiluje o 3%, D. R. Horton je o 2,3% výše. Facebook roste o 3,8% po zprávě, že firma Suntrust Robinson Humphrey Inc. zvýšila cílovou cenu na 55 dolarů z předchozích 40 dolarů. E*Trade (16,24 USD, 4,44%) Financial Corp. posiluje o 4,9% na 16,32USD poté, co konkurenční Goldman Sachs (157,06 USD, 0,57%) zvýšil své investiční doporučení na „Buy“ z původního „Neutral“. 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data