Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jak bezpečně a úspěšně proplouvat?

Jak bezpečně a úspěšně proplouvat?

26.02.2014 10:21
Autor: Redakce, Patria.cz

Představte si na chvíli firmu jako loď, na které plujete. Pochopitelně plujete proti proudu. Pokud jste podnikatelé nebo majitelé firem, je vám hned jasné proč. Spousta lodí se přes silný protiproud vůbec nedostane z přístavu. Posádky těch šťastnějších doplují až někam do vzdálených a klidnějších vod. Klidnějších však jen zdánlivě. Tam totiž hrozí velké vlny nebo nečekané bouře. Proto je důležité být neustále ve střehu a mít jasný cíl, za kterým chcete plout. K tomu je potřeba kromě kvalitní lodi a dobrého kapitána i skvělá posádka. To jsou základní předpoklady. Když už loď pluje a nabírá rychlost, je klíčové vybírat nejlepší cestu a mít pod kontrolou celkové dění na lodi. A co to všechno má vlastně společné s účetnictvím?

Účetní je v tomto příměru takový lodní dělník. Jeho role je dohlížet na to, aby ve strojovně všechno šlapalo, vést si potřebnou evidenci a taky hlídat, že motor funguje podle norem a nevypouští do vody nečistoty. Dobrý a zkušený lodní dělník už viděl spoustu strojů a pracoval s řadou kapitánů. Ví, v čem se různé lodě mohou lišit a co si má ve strojovně hlídat. Je si dobře vědom toho, jak je pro kapitána důležité vědět, v jakém stavu jsou motory a jak moc paliva spotřebovávají i kolik ho ještě zbývá.

V běžném životě firmy se kapitán, tedy majitel firmy, soustředí zejména na prodej a zvyšování obratu. Je hlavou pořád tak trochu v budoucnosti a řadu informací o dění ve firmě získává zprostředkovaně. Proto je důležité, aby měl kvalitní informace a dostával je včas. Účetní mu z tohoto hlediska dokáže obrovsky usnadnit práci a pomáhat v řízení i rozhodování. Se správnými a včasnými informacemi dokáže kapitán lépe kormidlovat a vyhýbat se spodním proudům dalším nástrahám, které jinak stojí celou posádku mnoho času i úsilí. 

Billbo účetnictví je firma, která přesně toto dělá. Pomáháme kapitánům a jejich posádkám plout klidně a bezpečně za jejich vysněným cílem. Máme zkušené účetní, ze kterých se mohou stát lodní dělníci na vaší plavbě do klidných vod.

Najdete nás na www.billbo.cz.

(Komerční sdělení)


Váš názor
 • moje kamarádky
  26.02.2014 11:05

  …už dildo maj...
  db
 •  
  26.02.2014 11:02

  Nie je nic lepsie ako vystizna metafora v reklame. Zial mam po precitani pocit, ze v tomto sdeleni tu uvodnu metaforu natolko rozmazali, az to cele zacalo mat presne opacny efekt. Navyse ma irituje to zdvojene L v mene hobita :)
  Eco
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data