Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs opět překonala očekávání, premarket + 2 %

Goldman Sachs opět překonala očekávání, premarket + 2 %

15.07.2014 13:39, aktualizováno: 15.7. 14:16
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Americká investiční banka Goldman Sachs dnes před otevřením burzy na Wall Street zveřejnila své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Společnost překonala (již popáté v řadě) očekávání trhu v ukazateli zisku na akcii (EPS), banka oznámila zisk 4,1 USD, přičemž konsensus trhu byl nastaven na hodnotu 3,09 USD. Goldman Sachs tak přeskočila tržní očekávání o 33 %! Titul reaguje na zveřejněné zprávy v premarketu růstem o téměř 2 %.

Výnosy za 2Q14 činily 9,13 mld. USD, trh počítal s hodnotou 7,98 mld. USD. Banka tak překonala očekávání i v tomto ukazateli, v meziročním srovnání pak došlo ke zvýšení výnosů o 6 %. Čistý kvartální zisk vykázala banka ve výši 2,04 mld. USD, což představuje 5% nárůst oproti stejnému období před rokem, ve kterém společnost oznámila zisk 1,93 mld. USD.

Výnosy z obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami (FICC) sice meziročně oslabily o 10 % na úroveň 2,22 mld. USD, avšak i tak se jedná o hodnotu, která je vyšší než očekávání trhu (1,89 mld. USD). Segment obchodování s akciemi vynesl firmě 1,61 mld. dolarů, v souladu s očekáváními. Z investičního bankovnictví dokázala Goldman Sachs získat 1,78 mld. USD, což představuje meziroční nárůst o 15 %. Úpis dluhopisů přinesl bance 730 milionů USD a z úpisu akcií plynul v 2Q14 výnos 545 mil. USD, výnosy z investičního poradenství pak činily 506 milionu dolarů.

Analytici oslovení agenturou Bloomberg odhadují dvanáctiměsíční cílovou cenu pro akcie Goldman Sachs na 175 dolarů, což při ceně titulu 167 USD (včerejší close) představuje téměř 5% růstový potenciál. Co se investičních doporučení týče, 21 % analytiků doporučuje titul k nákupu, 67 % dává doporučení držet a 12 % odborníků radí akcie Goldman Sachs prodávat. Ukazatel P/E má aktuálně hodnotu 11 a beta je na hladině 1,98. Vývoj ceny akcií za posledních pět roků ukazuje následující graf.

gs

V předchozím čtvrtletí 1Q14 banka Goldman Sachs hravě přeskočila laťku očekávání, když reportovala kvartální zisk 4,02 dolaru v přepočtu akcii při konsensu trhu 3,49 USD/akcii. Celkové výnosy dosáhly v 1Q14 9,33 miliardy dolarů a přesáhly očekávaných 8,66 mld. USD.

Zdroj: Bloomberg, Goldman Sachs


Čtěte více:

Soud: Bývalý obchodník Goldman Sachs zaplatí 825 tisíc dolarů za klamání investorů
12.03.2014 17:01
Bývalý obchodník americké investiční banky Goldman Sachs Fabrice Tourr...
Investiční hvězdy z Goldman Sachs dopadly tvrdě na zem
13.06.2014 6:30
Tradeři z Goldman Sachs se těšili až mýtickému postavení. Byli schopni...
Americká výsledková sezóna - firemní kalendář za 2Q
07.07.2014 14:13
Americká výsledková sezóna již klepe na dveře. Které společnosti překv...
Výsledky Citigroup za Q2; výsledky nad očekávání; čistý zisk silně ovlivněn díky pokutě od amerických úřadů
14.07.2014 14:10
Společnost Citigroup Inc. dnes informovala o svých výsledcích za druhý...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 miliardy
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb
8:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu emitenta
8:44Další růst na zlatu, silná čísla ASML a propad poptávky po luxusu od LVMH  
6:06Ark Invest: Růst směřuje k sedmi procentům, stále nejsou plně doceněny změny, které v USA probíhají
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů
13:59Je umělá inteligence jen „glorifikovaným strojem na memorování“?
11:53Nedostatek paměťových čipů potrvá až do roku 2027, predikuje šéf Synopsys

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba