Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Philip Morris International klesl o 8 %

Zisk Philip Morris International klesl o 8 %

16.10.2014 16:41
Autor: Redakce, Patria.cz

Americké tabákové společnosti Philip Morris International (PMI) klesl ve třetím čtvrtletí zisk o osm procent na 2,15 miliardy USD (46,5 miliardy Kč). Důvodem byl nižší prodej cigaret v zahraničí a vývoj směnných kurzů, uvedla dnes firma, která působí i v České republice.

PMI prodává cigarety značky Marlboro a dalších značek mimo Spojené státy. Příjmy bez zahrnutí spotřebních daní klesly o jedno procento na 7,86 miliardy USD. Celkové dodávky cigaret se snížily o necelé jedno procento na 222,3 miliardy kusů, uvedla agentura AP.

Dodávky cigaret Marlboro klesly o 3,5 procenta na 72,6 miliardy. Dodávky do Latinské Ameriky a Kanady byly nižší o dvě procenta a do Asie o 1,3 procenta. Do regionu zahrnujícím východní Evropu, Blízký východ a Afriku se dodávky snížily o necelé procento, stejně jako do Evropské unie. Firma však upozornila, že se jí podařilo zvýšit podíl na maloobchodním trhu v některých důležitých zemích, jako Argentina, Francie, Německo, Itálie, Rusko, Španělsko a Švýcarsko, ale také v České republice.

Kuřáci čelí po celém světě rostoucím zvýšeným daním, zákazům, protikuřáckým kampaním a sociálnímu stigmatu, dopad těchto faktorů na poptávku je ale ve světě obecně méně výrazný než ve Spojených státech. Firma kompenzuje pokles odbytu zvyšováním cen a snižováním nákladů.

PMI je druhým největším prodejcem cigaret na světě po čínském státním podniku China National Tobacco Corp. Jeho americkým partnerem je Philip Morris USA, jehož vlastní společnost Altria. Ta oddělila mezinárodní aktivity Philip Morris do samostatné firmy v roce 2008.

České dceřiné firmě Philip Morris se sídlem v Kutné Hoře vzrostl v pololetí meziročně čistý zisk o 23,4 procenta na 1,1 miliardy . Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšily o 6,2 procenta na 6,4 miliardy . Výsledky ovlivnil pozitivní vývoj měnového kurzu a nižší provozní náklady.

Dle doporučení analytiků (Bloomberg) činí 12M cílová cena 87,2 USD, což aktuálně představuje růstový potenciál 3,5 %.

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Investoři vyprášili kožich Netflixu, včera - 26 % v after hours
16.10.2014 10:50
Internetový poskytovatel video obsahu Netflix Inc. včera po uzavření h...
Goldman Sachs vydělává jako raketa, dokonce zvyšuje dividendu
16.10.2014 13:44
Největší světová investiční banka Goldman Sachs (GS) zveřejnila dnes v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.09.2025
16:51Internetová bublina vs. rok 2025 – zlato a cena za riziko
16:37Skupina OPEC+ podle zdrojů zvažuje od listopadu výrazné zvýšení těžby ropy
16:23Pro arte, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.06.2025
15:23Míra inflace v Německu v září vzrostla na 2,4 procenta, uvedli statistici
14:42V Porsche či BMW zjistili, že luxusní elektromobily netáhnou. A tak couvají  
14:38Banka CREDITAS a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
13:363M FUND MSI SICAV a.s: Pololetní zpráva K 30.6.2025
13:11Partners HoldCo, a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
12:45Co se bude dít, pokud v USA nastane vládní shutdown
12:04Vláda schválila návrh rozpočtu se schodkem 286 mld. Kč, zvýšila příjmy i výdaje
11:49TESLA KARLÍN, a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025
11:19Komentář analytika: Philip Morris zapsal pokles zisku a tržního podílu, výhled je ale optimistický  
11:13City Home Finance III, s.r.o: Oznámení úrokové sazby dluhopisu - 5. výnosové období
11:07City Home Finance III, s.r.o: - Oznámení o výplatě čtvrtého úrokového výnosu
11:04SATPO finance, s.r.o.: Oznámení o výplatě sedmého úrokového výnosu
11:01City Home Finance III, s.r.o: Zveřejnění Pololetní finanční zpráva a účetní závěrka k 30.6.2025
10:55SATPO finance, s.r.o.: Pololetní finanční zpráva a účetní závěrka k 30.6.2025
10:51Jednání v Kongresu se vyhrocuje, trhy na riziko vládní uzávěry reagují lehce negativně  
9:11SAB Finance a.s.: Pololetní zpráva společnosti SAB Finance k 30. 6. 2025
8:57ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Pololetní finančí zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
9:00CZ - HDP, q/q
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa