Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Boeing získal od FedExu zakázku za 10 mld. USD

Boeing získal od FedExu zakázku za 10 mld. USD

22.07.2015 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká strojírenská společnost Boeing získala od zasilatelské firmy FedEx zakázku na 50 nákladních letadel Boeing 767-300F v katalogové hodnotě deset miliard dolarů. Součástí kontraktu je navíc opce na nákup dalších 50 letounů.

Jde o dosud největší zakázku na tento typ letadla, která Boeingu zajistí využití kapacit pro jeho výrobu až do příštího desetiletí. Společnost FedEx oznámila, že Boeing dodá objednaná letadla její divizi FedEx Express v letech 2018 až 2023.

"Je to pokračování našeho velmi úspěšného programu modernizace leteckého parku a umožní nám to snížit strukturální náklady, zefektivnit využívání pohonných hmot a posílit spolehlivost naší globální sítě," uvedl šéf divize FedEx Express David J. Bronczek.

Boeing v loňském roce získal zakázky na 1432 letadel, což představuje nejlepší výsledek v historii podniku. Zákazníkům loni dodal 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl. Již třetí rok po sobě navíc v dodávkách předstihl svého evropského konkurenta Airbus.

Zdroj: ČTK, ŘTRS


Čtěte více:

Summary: SAP, Verizon, United Technologies, Baker Hughies, IBM, Novartis
21.07.2015 17:06
Evropa:Výsledky výrobce podnikových systémů SAP (DIP) za 2Q naleznete ...
Hackerský útok na Ashley Madison: Seznamka pro nevěrníky offline nebo sexuální fantazie klientů online
21.07.2015 17:37
„Život je krátký, mějte aférku!“, tak zní slogan seznamky pro ženaté n...
Čtvrtletní zisk a tržby Applu díky prodeji iPhonů silně vzrostly, horší výhled však poslal titul v aftermarketu o 7 % níže
22.07.2015 8:33
Zisk a tržby americké technologické společnosti Apple ve třetím čtvrt...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data