Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: SABMiller, Volkswagen (DIP), PepsiCo.

Summary: SABMiller, Volkswagen (DIP), PepsiCo.

06.10.2015 17:25
Autor: Branislav Soták, Patria Finance

Evropa:

Pivovarnická skupina SABMiller (ex-DIP) odmítla nabídku na převzetí od konkurenta AB InBev (DIP) v hodnotě cca 66 mld. GBP (>40 GBP na akcii). Vedení a někteří akcionáři považují nabídku za nedostatečnou. Férovou hodnotu skupiny vidí spíše kolem 45 GBP/akcii. Finální rozhodnutí ze strany AB InBev prozatím nepadlo. SABMiller zároveň překvapivě zveřejnila trading update za F2Q16, během něhož se skupina z hlediska výtoče vrátila k meziročnímu růstu. Akcie SABMiller odepisují přes 3 %, akcie AB InBev obchodují na úrovni včerejšího closu.

Skandálem zmítaná automobilka Volkswagen (DIP-držet) by zítra měla představit domácím regulátorům plán, jak se vypořádat s medializovanou dieselovou aférou, jež měla drtivý dopad na hodnotu společnosti. Přestože německé řešení nebude závazné pro další země, finální náklady na urovnání celé záležitosti alespoň můžou začít nabírat reálnější kontury. Zvažují se různé formy nápravy od pouhé aktualizace podvodného softwaru přes instalaci nových katalyzátorů až po výměnu dotčených vozidel za nové. Potenciální náklady se tak pohybují od 20 až do 10 000 EUR na jedno vozidlo. Akcie VW posilují po hlubokém propadu uplynulých dvou týdnů druhým dnem v řadě.

USA:

Výsledky za F3Q15 představila společnost PepsiCo. Zisk na akcii dosáhl výše 1,35 USD a předčil tak tržní odhady. To samé platí pro tržby na úrovni 16,3 mld. USD. Pod silnými čísly je podepsaná cenová politika společnosti, která zdražila některé nápoje a snacky, což vedlo k nárůstu profitability. Vylepšen byl i výhled pro FY15, který nyní počítá s 9% meziročním nárůstem EPS po odečtení nepříznivých měnových vlivů. Akcie přidávají 2 %.

Dlouhodobé investiční příležitosti (DIP) představují ucelený produkt sestavovaný analytickým týmem Patria Finance. V jeho rámci je po důkladném zvážení vyhlídek sektoru, stávající valuace a růstového potenciálu sestavován seznam nejzajímavějších titulů z amerických a evropských trhů, u nichž existuje potenciál atraktivního zhodnocení. Více informaci i kompletní seznam mohou klienti Patria Finance získat po přihlášení ZDE.  


Čtěte více:

Summary: Uvolnění evropských kapitálových podmínek a zklidnění na britském maloobchodním trhu
30.09.2015 16:58
Evropská komise hodlá přehodnotit nastavení regulatorních podmínek při...
Summary: Automobilové žně
01.10.2015 16:45
Automobilka General Motors (DIP) dnes oznámila, že v následujících tře...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2025
22:02Trhy rostly navzdory hrozbě Hormuzu  
18:41Vývoj ve světové ekonomice v letošním a příštím roce – inflační a růstová pestrost?
16:35Traders Talk: Írán pod palbou, Wall Street v klidu a proč sledovat dluhopisy
15:50ČEZ, a.s.: Tomáš Pleskač nadále členem představenstva ČEZ
15:11Morgan Stanley: Geopolitické výprodeje bývají krátké, klíčová bude cena ropy
13:27Týdenní výhled: Americký útok na Írán trhy příliš nezasáhl a ČNB sazby nezmění  
13:16Americký útok trhy příliš nerozrušil, ropa jen lehce v plusu  
11:53Tesla v tichosti spustila službu robotaxi pro vyvolené. Musk ale slibuje rychlou expanzi
10:48Ekonomika eurozóny stagnuje, lepší zprávy z Německa
10:10Ropa je po americkém útoku na íránská jaderná zařízení na pětiměsíčním maximu
9:16J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Shrnutí výsledků fondu ve 1Q 2025
9:01Rozbřesk: Růst cen nemovitostí zrychluje, kdy začne narážet na slabší poptávku?
8:43ČEZ rozhodne o dividendě, Teherán hrozí uzavřením Hormuzu a futures v červeném  
6:01Přísná pravidla pro velké banky. Rozvolnění by mohlo pomoci dluhopisovému trhu
22.06.2025
9:23Víkendář: Pohled Tima Taylora, jak "správně" zdanit kapitálové zisky
21.06.2025
16:21Investor Ken Griffin pro Bloomberg o školství, Miami a Trumpových clech
8:56Víkendář: Co když Čína přesměruje své exporty do Evropy?
20.06.2025
17:48Evropa mířící do učebnicové rovnováhy, Fed rezignuje na inflační cíl?
17:15EU zvyšuje limit úvěrů EIB na 100 miliard eur, posílí obranný průmysl
16:50ArcelorMittal ruší plán na výrobu ekologické ocele v Německu kvůli drahé energii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data