Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha bude následovat ostatní trhy v regionu

Praha bude následovat ostatní trhy v regionu

25.05.2016 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražskému akciovému trhu se včera vyhnula rally, která v závěru obchodování opanovala evropské akcie. Hlavní západoevropské trhy si připsaly více než dvouprocentní zisky, avšak domácí parket zakončil jen na zelené nule, konkrétně skončil index PX na kurzu 876,2 bodu, tedy o 0,16 % výše. Objem obchodů byl proti dlouhodobému průměru poloviční.

Ráno své kvartální výsledky představila pojišťovna VIG. Společnost vykázala meziroční pokles zisku po zdanění o 19,8 % na 80,5 mil. EUR, což bylo víceméně v souladu s odhady. Výsledky negativně ovlivnily nízké úrokové sazby a vyšší než očekávané náklady na pojistné plnění. Celkově lze podle analytika Patria Václava Kmínka hodnotit výsledky za 1Q16 jako mírně negativní, protože VIG mírně zaostal za odhady na všech hlavních úrovních. Pokles finančního výsledku byl navíc větší, než se předpokládalo a celoroční cíl poklesu finančního výsledku o 100 mil. EUR y/y může být v ohrožení. Navzdory slabší sadě čísel VIG poskočil o 0,3 % na 520 CZK/akcie. Dařilo se také ostatním finančním titulům, Erste připsala 1,7 %, Komerční banka 0,2 % a pouze nováček Moneta stagnovala na pondělní úrovni 75 Kč/akcie.

Úspěšný den má za sebou Unipetrol, který posílil o 1,9 % na 176 , více než procento připsal výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits a rovněž CETV zaknihovala více než procentní zisk (+1,15 % na 57,2 CZK/akcie).

Energetika ČEZ odepsala procento a vyklesala na cenu 428 korun, nedařilo se ani Tabáku (-2,6 %), Fortuně (-0,8 %) a Pegasu (-0,6 %).

"Dnešní obchodní den na pražské burze by měl být opět v zelených číslech. Naznačují to futures na index DAX , které získávají 1% a také průběh včerejšího obchodování na okolních trzích, které byly velice silné. Index PX včera zavřel pouze +0,16% a měl by tedy dnes ostatní trhy dohnat. Nejvyšší růst očekáváme u finančních titulů a také na akciích energetické společnosti ČEZ." říká Tomáš Uher, trader Patria Finance.


Čtěte více:

Eurozóna schválila Řecku uvolnění deseti miliard eur nových úvěrů
25.05.2016 8:05
Řecko bude moci dostat nové úvěry v celkové sumě 10,3 miliardy eur (2...
Akciová Asie zaznamenala zisky, japonské akcie po třech dnech ztrát posilovaly
25.05.2016 8:19
Téměř uzavřená jednání o řeckém dluhu, které podle některých názorů an...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.05.2025
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět
16:50Ochlazení na akciovém trhu  
16:33Zlomový okamžik na evropském EV trhu? Čínská BYD poprvé poráží Teslu
16:12Jak Microsoft přemýšlí o AI? Základem jeho filosofie je paradox z 19. století

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data