Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciová Asie zaznamenala zisky, japonské akcie po třech dnech ztrát posilovaly

Akciová Asie zaznamenala zisky, japonské akcie po třech dnech ztrát posilovaly

25.05.2016 8:19
Autor: Pavel Daniel

Téměř uzavřená jednání o řeckém dluhu, které podle některých názorů analytiků „v zásadě dosáhlo dohody“ a příznivé makro ekonomické údaje z USA ovlivnily vývoj akciových trhů v Asii. Ty většinou připisovaly zisky.

Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific připsal 0,8 procenta na hodnotu 125,95 bodu. Prodeje nových domů v USA za duben vykázaly nejvyšší úroveň za více než osm let, což podle agentury Bloomberg zvyšuje očekávání investorů ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA. Očekávání počítají s tím, že by ke změně úrokových sazeb mohlo dojít už v červenci. Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange přidala 1,36 % na 49,28 amerického dolaru za barel. Cena ropy Brent posílila o 1,19 % na 49,19 USD za barel.

Díky oslabování japonského jenu vůči americkému dolaru zaznamenaly japonské akcie poprvé za tři dny zisky. Index Topix vyskočil během obchodování o 1,2 procenta na hodnotu 1 342,83 bodu. Index Nikkei 225 uzavřel obchodování se ziskem 1,57 procenta na hodnotě 16 757 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval na hodnotě 109,89 jenu za dolar. Australský index S&P / ASX 200 přidal 0,6 procenta, novozélandský S&P / NZX 50 Index posílil o 0,4 procenta a jihokorejský index Kospi přidal 0,8 procenta. Čínský Shanghai Composite Index vzrostl behem obchodování o 0,27 %, aktuálně odepisuje 0,44 procenta. Index CSI 300 ztrácí 0,24 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises roste o 2,32 procenta a Hang Seng o 2,35 procenta.

V Japonsku akcie Honda Motor Co. přidaly během obchodování 2,1 procenta a akcie Toyota Motor Corp. posílily o 1,9 procenta. Toyota oznámila investici do společnosti Uber Technologies Inc., aby se přizpůsobila rychle se rozvíjejícímu segmentu trhu. Akcie Sony Corp. vzrostly o 5,3 procenta, když investoři ignorovali slabou prognózu zisku firmy a místo toho očekávají dobré vyhlídky společnosti v segmentu zábavy a produkce čidel pro automobily bez řidiče.

„Silné americké údaje za prodeje nových domů potvrdily tvrzení Fedu, že americká ekonomika může být dostatečně silná pro další zvýšení sazeb v červnu nebo červenci," citovala agentura Bloomberg Anguse Nicholsona, analytik společnosti IG Ltd.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst