Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: ING v návratnosti kapitálu vyniká mezi rivaly. Nvidia boduje s datovými centry

Summary: ING v návratnosti kapitálu vyniká mezi rivaly. Nvidia boduje s datovými centry

10.05.2017 17:15
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Nizozemská banka ING zvýšila v prvním čtvrtletí jádrové tržby. Působivé byly nižší odpisy klasifikovaných úvěrů a v návratnosti vlastního kapitálu banka v evropské konkurenci určitě vyniká. Výrobce grafických karet Nvidia zvýšil tržby z prodeje produktů pro datová centra o 40 procent, což potěšilo trhy. Výrobce léčiv Mylan naopak investory zklamal a výhled na letošní rok zůstaly beze změny. I k tomu se ale trhy staví skepticky.

EVROPA:

ING (DIP) – ROE má dobrý náskok před evropskou konkurencí

Nizozemská banka představila kvartál mírného 5% yoy růstu jádrových tržeb (bankovní služby) na 4 mld. EUR, a tedy mírně nad predikcemi. Zdrojem růstu byl opět čistý příjem z úroků (net interest income), ne však díky lepší úrokové marži, která zůstala nezměněna na úrovni 1,52 %. Pravým původcem bude spíše růst poskytnutých úvěrů o 4 % yoy (5,7 mld. EUR). V této souvislosti na nás zapůsobily relativně nižší odpisy klasifikovaných úvěrů. Příjmům z úroků úspěšně sekundovaly příjmy z poplatků, jež si připsaly 12 % yoy. 

Vyšší daňové zatížení nedokázalo zabránit růstu zisku po zdanění o solidních 20 % yoy na 1,1 mld. EUR, což je zároveň daleko nad trhem očekávanými 0,98 mld. EUR. Kapitálová přiměřenost CET1 za skupinu doznala značného zlepšení (+157 bps yoy) a nachází se na 14,5 % a návratnost vlastního kapitálu (ROE) je momentálně 9,11 % (+320 bps yoy). Můžeme tedy bez obav konstatovat, že ING v této metrice mezi evropskou konkurencí vyniká.

Akcie ING dnes nabírají 1 %.


USA:

Nvidia datová centra nezpomalují a nadále překonávají očekávání

Výrobce grafických karet dosáhl za předešlý kvartál solidní růst s mírným pozitivním překvapením. Tržby narostly o 50 % yoy na 1,94 mld. USD (konsensus 1,91 mld. USD). Provozní marže se dočkala rozšíření o 900 bps yoy na 29,3 %, což vykrystalizovalo v rychle rostoucí čistý zisk na akcii (+85 % yoy na 0,85 USD). Tržní predikce pro tuto metriku udávaly 0,81 USD.

Pozitivní tržní reakce je však odpovědí na jiný ukazatel. Produkty vyvíjené pro datová centra v tomto kvartálu utržily 410 mil. USD, což je impozantní 40% yoy růst. O to víc je tato správa dobrá, když ji srovnáme s trhem očekávanými 340 mil. USD a 16% yoy růstem. Predikce přeskočil také segment Automotive, který dodává komponenty pro samořídící systémy v automobilech. Tržby v hodnotě 140 mil. USD (+9 % yoy) překročily konsensus o 8 mil. USD.

Výhled na další kvartál směřuje tržby k hodnotě 1,95 mld. USD (+/- 2 %). Hrubá marže 58,6 % a provozní náklady 530 mil. USD indikují provozní marži cca 31,4 %.

Akcie Nvidia po otevření trhu skokově posilují 14,5 %.


Mylan NVneuspokojivé výsledky, výhled na 2017 beze změny

Farmaceutická společnost vygenerovala v předešlém kvartálu celkové tržby v hodnotě 2,72 mld. USD (+24 % yoy), což je při tržním konsensu usazeném na 2,82 mld. USD poněkud slabší výsledek. Nepotěšily nás ani prudce rostoucí režijní náklady a náklady na prodané produkty, zatímco náklady na výzkum a vývoj byly osekány o 20 % yoy. Navzdory tomu se podařilo meziročně rozšířit provozní marži o 380 bps na 26,2 %. Výsledkem tak byl čistý zisk navýšený o 22 % yoy na 0,93 (v linii predikcí).

Růst tržeb pozorujeme opět napříč všemi geografickými segmenty – Severní Amerika zvýšila obrat o 4 % yoy na 1,2 mld. USD, EMEA o 52 % yoy na 0,9 mld. USD a zbytek světa o 38 % yoy na 0,6 mld. USD. Je však nutno upozornit, že tyto růsty byly převážně výsledkem akvizice společnosti Meda.

Výhled na rok 2017 zůstal beze změny. Management směřuje tržby do intervalu 12,25 – 13,75 mld. USD (+17 % yoy při střední hodnotě), k čemuž se trhy nadále staví skepticky, jelikož jejichž odhad 12,8 mld. USD se nachází více ve spodní části intervalu. Příčinou skepticizmu je pravděpodobně zamítnutí generického léčiva Advair (astma) americkým regulátorem, ke kterému došlo koncem března. V případě čistého zisku na akcii bylo stanoveno rozmezí 5,15 – 5,55 USD (+72 % yoy při střední hodnotě), jež je mírně nad tržním konsensem 5,28 USD.

Akcie Mylan dnes klesají o 2 %.


Čtěte více:

Summary: Pfizer hospodářskými výsledky mírně zklamal, zato Shire se dařilo
02.05.2017 17:16
V Evropě i USA pokračuje plným proudem výsledková sezóna. Evropská bio...
Summary: BNP Paribas se dařilo s obchody a Time Warner překvapil s provozním ziskem v divizi Warner Bros
03.05.2017 17:03
Z řady zveřejněných výsledků zaujal výsledek hospodaření BNP Paribas. ...
Summary: Allergan a Pandora naplnily očekávání trhu, Continental se potýkal se ziskovostí
09.05.2017 17:18
Americký Allergan svými hospodářskými výsledky sice naplnil očekávání ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y