Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pleskač (ČEZ): Díváme se po obnovitelných zdrojích. Příležitost k velkým akvizicím teď nevidíme

Pleskač (ČEZ): Díváme se po obnovitelných zdrojích. Příležitost k velkým akvizicím teď nevidíme

25.05.2017 15:28, aktualizováno: 25.5. 15:31
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

ČEZ je blízko akvizici dalšího projektu v Německu. Elektrárenská skupina se dál soustředí na investice do obnovitelných zdrojů, nebrání se ale ani velké akvizici, pokud by se nějaká objevila. Agentuře Reuters to řekl člen představenstva ČEZ Tomáš Pleskač.

Strategií skupiny, kontrolované ze 70 procent státem, je snížit do budoucna podíl uhelných elektráren a soustředit se více na výrobu elektřiny v jaderných elektrárnách a obnovitelných zdrojích. V oblasti obnovitelné energie má ČEZ nyní kapacitu 3 500 MW. Do roku 2020 ji chce rozšířit o 400 MW, řekl také Pleskač. Ze zemí se energetická skupina nejvíce zaměřuje na Německo a Francii, jiným zemím se ale nevyhýbá.

"V Německu jsme již dva projekty koupili, takže tam máme zhruba 100 MW instalované kapacity ve větrných farmách. Koupili jsme běžící větrné farmy a další projekt v Německu je na spadnutí, je v podstatě ve finální fázi vyjednávání a schvalování na naší straně," řekl Reuters Pleskač, který je ředitelem divize nová energetika a distribuce. Více ale k dokončované transakci sdělit odmítl.

"Neřekl bych, že skončila doba velkých akvizic pro ČEZ. Ono je to spíš o tom, že dnes velké akvizice na trhu nejsou a pokud jsou, tak jsou za nesmyslné peníze," řekl také Pleskač. "My se budeme seriózně zabývat každou příležitostí, ať již bude velká nebo malá. My dnes velké příležitosti nevidíme, takže řešíme spíše větší množství menších příležitostí," dodal.

V opačné pozici je skupina v Bulharsku, kde testuje zájem o svůj tamní majetek: elektrárnu zásobující Varnu, distribuční společnost a obnovitelné zdroje. Na zúženém seznamu zájemců o koupi jsou tamní i zahraniční investoři, řekl Pleskač. Rozhodnutí, zda bulharské aktivity prodat, padne v letošním druhém pololetí.

ČEZ se nedávno rozhodl zřídit novou divizi jaderná energetika. Vznikne k 1. červnu souběžně se změnou současné divize výroba na divizi klasická energetika. Změny ČEZ již dříve vysvětlil nutností plnit požadavky příslušného atomového zákona. Na svém případném rozdělení v budoucnu skupina nepracuje, prohlásil nejnověji Pleskač.

Zdroje: Reuters

 
 
 

Čtěte více:

ČEZ (+0,7 %) zvyšuje odhad ročního zisku. Nabídek v Bulharsku máme dost, říká Beneš
11.05.2017 11:43
ČEZ v prvním čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 8,7 miliardy Kč, co...
Dozorčí rada ČEZ zablokovala prodej Počerad (+komentář analytika Patria Finance)
18.05.2017 11:44
Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes neschválila prodej hnědo...
ČEZ zřizuje novou divizi jaderná energetika. Povede ji Bohdan Zronek
18.05.2017 14:00
Vedení Skupiny ČEZ rozhodlo o vzniku nové divize jaderná energetika s ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data