Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste by v kvartálním reportu mohla upoutat náklady

Erste by v kvartálním reportu mohla upoutat náklady

30.07.2018 16:46
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank zveřejní výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí v úterý 31. července. Analytici očekávají, že bance v období od dubna do června vzrostl očištěný čistý zisk o 2,1 % na 378,85 milionu EUR.

Celkové výnosy se podle očekávání analytiků zvýšily meziročně o 2,5 % na 1,715 miliardy EUR.

Podle expertů společnosti Bloomberg bankovní skupina v reportovaném čtvrtletí pokračovala v úvěrování, v čemž jí pomáhalo příznivé makroekonomické prostředí ve střední a východní Evropě. Úvěrovou aktivitu mohla ve druhém čtvrtletí zvýšit o více než 5 %. Očekávaný pomalejší růst na Slovensku (v 1. čtvrtletí nárůst o 15,4 %) po zavedení přísnějších pravidel pro poskytování hypoték bude pravděpodobně kompenzovat další zotavení v úvěrové činnosti v Rumunsku a v Maďarsku.

Banka bude pravděpodobně také znovu čelit otázkám ohledně svého plánu snížit v letošním roce nákladovou základnu, která ale v prvních třech letošních měsících narostla (o 4,6 %). Tlak by v tomto případě mohly představovat pokračující náklady na IT a mzdová inflace v regionu střední a východní Evropy.

Odhady vybraných výsledků banky Erste Group Bank pro druhé čtvrtletí podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Údaje jsou v eurech:

2


Erste a pojišťovna Vienna Insurance Group se v květnu dohodly na prodloužení spolupráce, která začala v roce 2008. Nově chtějí spolupracovat až do konce roku 2033. Zákazníci obou finančních institucí tak budou mít navzájem širší přístup k produktům té druhé společnosti. Podniky se dohodly i na zřízení společného digitálního centra v ČR.

Erste je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy. Vedle České republiky a Rakouska působí v Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Chorvatsku a v Srbsku. V Česku ovládá Českou spořitelnu. Akcie Erste na pražské burze v pondělí stouply nepatrně o 0,02 % na 935,40

Vývoj ceny titulu na pražské burze ukazuje následující graf:

0

 

 


Čtěte více:

Erste hlásí rekordní zisk za první čtvrtletí, mírně nad odhadem trhu
04.05.2018 8:28
Rakouské bankovní skupině Erste Group, která ovládá Českou spořitelnu,...
Analytik k výsledkům Erste: Čistý zisk příjemně překvapil, jiné ukazatele méně
04.05.2018 15:00
Erste vykázala čistý zisk ve výši 333 milionů EUR, což bylo o 5 % nad...
Bankovní asociace zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky
26.07.2018 11:07
Česká bankovní asociace v aktualizované prognóze zhoršila odhad růstu ...
Týdenní výhled: Taktovku výsledkové sezóny přebírá Evropa, centrální banky zasednou v Česku, USA, Japonsku i Británii
30.07.2018 12:43
Česká národní banka ve čtvrtek pravděpodobně zvýší úrokové sazby. Zák...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data