Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Polsko si polepšilo na rozvinutý trh. Ráno by mohlo být zelené

    Polsko si polepšilo na rozvinutý trh. Ráno by mohlo být zelené

    27.08.2018 8:55
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza zakončila poslední den minulého týdne se ztrátou -0,65 %. Akcie ČEZ odepsaly 0,44 % na CZK 569,50. A klesalo i celé bankovní trio: Erste (-0,76 %, CZK 891,20), KB (-0,59 %, CZK 924,00), Moneta (-0,58 %, CZK 77,30).

    Regionu se vedlo smíšeně. Německý DAX přidal 0,23 %, maďarský BUX zavřel se zelenou nulou a polský WIG20 si umazal 0,44 %.

    Společnost EP Global Commerce (EPGC) miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče vstupuje do německé obchodní společnosti Metro AG, která v Česku vlastní velkoobchody Makro. EPGC podle uzavřené dohody získá 7,3 % kmenových akcií a opci na dalších 15,2 % v Metro AG. Druhou stranou kontraktu je firma Haniel Finance Deutschland, stoprocentní dceřiná společnost firmy Franz Haniel & Cie, která je nyní největším individuálním akcionářem v Metru. Převáděný podíl spolu s opcí představuje veškeré kmenové akcie, které společnost Haniel v Metru vlastní.

    Polsku byl změněn rating na rozvinutý trh indexovou agenturou FTSE Russell. Změny budou platné od pátku 21.září 2018. Polské akcie by měly získat navýšením ratingu podporu, předpovídá správce fondů TFI Stalmach v rozhovoru pro deník Parkiet. Do indexu vstoupily následující firmy: PKO, PKN, PZU, BZW, PGN, PEO, KGH, PGE, MBK, LPP, CDR, CPS, LTS, DNP, MIL, EAT, BHW, JSW, ALR, CCC, PLY, OPL, ATT, ENA, TPE, KER, KRU, ACP, BDX, EUR, CIE, ENG, PKP, LWB, GPW, BRS, NEU.

    Polsko plánuje novou daň a 19% sazbu na FX zisky z kryptoměn od 1. ledna. Také plánuje snížit korporační daň na 9 % pro nejmenší společnosti.

    Polské banky převedly na polské zloté přibližně 1450 FX hypotečních úvěrů, což je pouze 0,3 % z celkového počtu hypotečních úvěrů v rámci FX, uvedl Parkiet podle šetření mezi šesti bankami s největšími expozicemi směnných kurzů.

    Polská CCC dosáhla pokroku v řízení pracovního kapitálu prodloužením času na platby zásilek, konstatuje analytik Haitong Ksiezopolski.

    CMR prošel zkouškou pro řízení malé části základního IT systému KSI (1 ze 76 služeb) společnosti ZUS pro sociální zabezpečení. CMR má čas do konce února 2019 převzít řízení všech služeb.

    Jastrzebska Spolka Weglowa oznámila výsledky za 2Q, které překonaly očekávání ve všech číslech: Výnosy 2,42 mld. PLN vs. 2,39 mld. , očekávaný provozní zisk 446 mil. PLN oproti 331,5 mil. a čistý zisk 324,1 mil. oproti 262,4 mil. Peněžní tok vzrostl z 1,36 mld. na 2,11 mld. PLN, čistý dluh k EBITDA byl na -0,74x.

    Futures na evropské indexy se pohybují v kladných hodnotách a naznačují ziskový začátek týdne. EuroStoxx +0,4 %, FTSE100 +0,3 % a DAX +0,5 %.

    Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů
    ze dne 24.08.2018
    Burza Index Závěrečná cena Změna (%)
    Budapest SE Index BUX 36192.13 0.02
    PX Index PX 1072.86 -0.65
    Warsaw SE WIG-20 Single Market Index WIG20 2312.70 -0.44
    Česká republika
    Největší vzestupy
    Název Změna (%)
    UNIPETROL 0.13
    Největší pády
    Název Změna (%)
    STOCK -1.72
    VIG -1.46
    ERSTE BANK -0.76
    KOMERČNÍ BANKA -0.59
    MONETA MONEY BANK -0.58


    Čtěte více:

    Co budou teď Saúdové dělat?
    27.08.2018 6:07
    Saudi Aramco na burze. Plány na možná největší světovou emisi akcií po...
    Pražská burza v závěru týdne klesla, v zámoří panuje optimismus
    24.08.2018 17:24
    Pražská burza v průběhu dne výrazně ztratila a index PX dnes zavřel s...
    Wall Street končí týden ziskem stejně, jako jej v pondělí zahájila
    24.08.2018 22:04
    Hlavní americké trhy dnes zavřely v zisku. Index Dow Jones dnes přida...
    Zemřel John McCain.
    26.08.2018 12:58
    Ve věku 81 let v sobotu zemřel americký republikánský senátor John McC...
    S akciemi Tesly se bude veřejně obchodovat i nadále
    27.08.2018 8:26
    Americký výrobce elektromobilů Tesla zůstává veřejně obchodovanou firm...
    Čína se s Británií dohodla, že chtějí jednat o volném obchodu
    27.08.2018 8:32
    Spojené království se dohodlo s Čínou, že po svém odchodu z Evropské u...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data