Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste ve čtvrtek zveřejní podrobné výsledky, otázkou je výhled

Erste ve čtvrtek zveřejní podrobné výsledky, otázkou je výhled

27.02.2019 16:36
Autor: Redakce, Patria.cz

Návrh dividendy a výši čistého zisku za čtvrté čtvrtletí zveřejnila bankovní skupina Erste Group Bank již 25. ledna. Zítra, ve čtvrtek 28. února zveřejní podrobnější pohled na výsledky za čtvrté čtvrtletí a za celý loňský rok. Investoři se budou pravděpodobně dívat také na výhled pro letošní rok.

Podle odhadů, které sestavila sama firma, očekávají analytici pokles čistého zisku o zhruba 16 %. Faktorem by mohly být hlavně vyšší náklady na riziko. Čistý zisk za rok 2018 se odhaduje v průměru na zhruba 1,8 miliardy EUR. Čistý zisk pro tento rok se mezi analytiky oslovenými firmou odhaduje na 1,5 miliardy.

Výnosy se pro tento rok odhadují na 7,215 miliardy EUR. Bylo by to o 5,7 % více než odhad pro rok 2018.

Banka již dříve uvedla, že hodlá zvýšit dividendu na 1,4 eura na akcii z 1,2 eura na akcii v předchozím roce.

Akcie banky stouply letos na pražské burze zatím o 8,6 %.

Česká spořitelna, která je podle počtu klientů největší bankou v ČR, zveřejní výsledky za loňský rok rovněž 28. února.


Čtěte více:

19.12.2018 10:02
Nové překvapivé kroky ve snaze vyrovnat státní rozpočet navrhla dnes r...
Erste Group – „So this is Christmas“ na rumunský způsob (nová cílová cena Patrie)
15.01.2019 10:36
Společnost Patria Finance mění svou cílovou cenu u titulu Erste Group ...
Erste (+5 %) očekává čistý zisk 1,8 miliardy euro a navrhne dividendu 1,40 euro
25.01.2019 15:50
Bankovní skupina Erste zveřejnila odhady hospodaření za rok 2018. Čist...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data