Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kofola loni možná zvedla provozní zisk o skoro dvojnásobek (odhady)

Kofola loni možná zvedla provozní zisk o skoro dvojnásobek (odhady)

25.03.2019 11:38
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko oznámí dnes po zavření pražské burzy svoje hospodářské výsledky za uplynulý rok. Analytici v anketě Bloombergu očekávají, že firma loni pravděpodobně zvýšila očištěný čistý zisk o 84,6 % na 427 milionů .

U provozního zisku očekávají zvýšení o skoro dvojnásobek, konkrétně o 98,3 % na 578,5 milionu . Naopak u tržeb za uplynulý rok očekávají stagnaci, konkrétně růst o pouhých 0,33 %, na 6,986 miliardy .

Odhady analytiků získané v průzkumu Bloomberg, v CZK:

0 

Zdroj: BBG

Akcie Kofoly na pražské burze stouply od začátku tohoto roku o skoro 10 %.

0

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v Evropě. Má osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2100 lidí.

Pod křídla Kofoly ČeskoSlovensko patří kromě Kofoly také pramenitá voda Rajec, sirupy Jupí a dětské nápoje Jupík, hroznová Vinea, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy UGO či energetický nápoj Semtex. V roce 2017 společnost koupila polského výrobce ovocných a bylinných produktů Premium Rosa. Novější akvizicí je společnost LEROS, tradiční český výrobce směsí z léčivých rostlin.

Společnost minulý týden oznámila, že dokončila prodej Hoop Polska, což je obchod avizovaný v únoru. Nově společnost Hoop Polska vlastní polská ZMB Capital, vyrábějící vody Ustronianka. Na polském trhu Kofole zůstane firma Premium Rosa, která vyrábí rostlinné a bylinné produkty.

#Kofola dokončila prodej #HoopPolska , vlastní ji výrobce Ustronianky - https://t.co/Fzq2q9Tsi7 pic.twitter.com/NbDlucMIGT


Čtěte více:

Kofola (+4,5 %) prodává polského výrobce nápojů HOOP
04.02.2019 14:50
Nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko prodává 100% podíl ve společnos...
Pravidelná úprava indexu CECE: Přibude Kofola, PFNonwovens čeká vyřazení
14.03.2019 15:21
Dnes večer po zavření trhu proběhne pravidelná čtvrtletní aktualizace ...
Kofola (+1,3 %) dokončila prodej Hoop Polska, vlastní ji výrobce Ustronianky
18.03.2019 15:06
Kofola ČeskoSlovensko prodala firmu Hoop Polska za 13,75 mil. EUR. Obc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data