Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    CETV (+5,3 %): Chceme prozkoumat strategické možnosti, včetně možného prodeje firmy

    CETV (+5,3 %): Chceme prozkoumat strategické možnosti, včetně možného prodeje firmy

    25.03.2019 14:03, aktualizováno: 1.4. 12:16
    Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

    Aktualizováno

    Mediální společnost CETV zahájila postup, ve kterém chce prozkoumat a vyhodnotit možné strategické možnosti pro firmu. Mezi ně patří kromě jiného prodej části nebo celé společnosti. CETV to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Akcie firmy na pražské burze dnes stouply o 5,3 %, v jednu chvíli přidávaly i více než 8 %. Obchodování s akciemi firmy na burze Nasdaq bylo během oznamování novinky v premarketu pozastaveno, po rozběhnutí titul rostl i o více jak 10 %.

    Společnost dále uvedla, že mezi strategickými možnostmi jsou kromě jiného také fúze s jiným strategickým partnerem, rekapitalizace nebo pokračování s cílem uskutečnit dlouhodobý podnikatelský plán společnosti.

    Správní rada kvůli tomu vytvořila mimořádný výbor, složený z nezávislých ředitelů, který se má věcí zabývat. Největší akcionář CETV, což je telekomunikační společnost AT&T, plán revidovat strategické alternativy podporuje, uvedla dnes také firma.

    Vývoj ceny akcie CETV na pražské burze online:

    CETV - Xetra
     

    „CME vlastní velice unikátní soubor aktiv a má bezkonkurenční vedoucí postavení na některých nejrychleji rostoucích mediálních trzích v Evropě. Po pěti letech bezprecedentního růstu a působivého oddlužování společnost nikdy nebyla v lepší formě. Pevně věříme, že nyní je ta správná chvíle provést tento strategický přezkum. Společnost i nadále úspěšně plní svůj dlouhodobý plán a současné hodnocení dalších vhodných strategických alternativ představuje doplňkovou cestu k určení nejlepšího způsobu, jak maximalizovat hodnotu všech akcionářů CME,“ uvedl v dnešním prohlášení John Billock, předseda správní rady CETV.

    Společnost dále uvedla, že není jisté, zda přezkum vyústí v nějakou transakci. Žádný časový rozvrh procesu firma nestanovila a dokud neurčí, že je vhodné zveřejnit další oznámení, nehodlá poskytovat nové informace ani komentáře.  

    CME provozuje 30 televizních kanálů. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

    Vedle ČR má CME aktivity na Slovensku, v Rumunsku a v Bulharsku. Firma na konci července ukončila prodej svých aktiv v Chorvatsku. Letos v lednu společnosti oznámila, že si ponechá televizní stanice ve Slovinsku poté, co dlouhotrvající schvalování prodeje regulátory zpozdilo plány na moření dluhu. Firma prodej aktiv v Chorvatsku a Slovinsku oznámila v polovině roku 2017, reagovala tak na kupící se dluh.

    Zdroje: CETV, Patria.cz, ČTK

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    Čtěte více:

    CETV čeká dvouciferný růst zisku a možná i hotovosti. Na slova o dividendě či odkupu brzy
    06.02.2019 17:16
    Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) letos čeká ...
    CETV - Není tak špatná, jak tvrdí trhy (nové doporučení a cílová cena Patrie)
    19.02.2019 12:35
    Patria obnovuje pokrytí CETV s doporučením AKUMULOVAT a cílovou cenou ...
    Martin Cakl: Zadlužení CETV se dostává na přijatelnou úroveň (video)
    19.02.2019 16:18
    Patria začala znovu pokrývat akciový titul CETV, vydala novou cílovou ...
    Na pražské burze se dařilo CETV s příznivým doporučením analytiků Patrie
    19.02.2019 17:35
    Na pražské burze se dnes obchoduje v nevýrazném „bočním“ trendu a trh ...

    Váš názor
    • to: Patria
      01.04.2019 8:41

      Sice jsme na to tady čekali, ale to Slovinsko nakonec prodáno nebylo, zkuste si to aktualizovat. :-)
      Manitou
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách