Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bitcoin na letošním maximu

Bitcoin na letošním maximu

01.04.2019 16:12
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Bitcoin se dostal na nejvyšší úroveň od začátku roku. To by mohla být dobrá zpráva pro největší kybernetickou měnu i pro její souputníky poté, co za loňský rok přišli o tři čtvrtiny tržní hodnoty.

Bitcoin se dnes zvedl až o 1,6 % na 4135,60 USD za kus. Z hlediska intradenních pohybů to je nejvyšší hodnota od loňského 24. prosince, jak ukazují data Bloombergu získaná během obchodních dnů.

Štědrým dnem loni končil znepokojivý výprodej na amerických akciových trzích. Širší americký index S&P 500 pak zahájil rally, která trvala celý březen a širší americký akciový index S&P 500 při ní umazal většinu toho, co ve čtvrtém čtvrtletí ztratil.

Bitcoin se ale nahoru vrací pomaleji. Jeho postup je tak pozvolný, že 30denní volatilita klesla skoro k hodnotám, které tu byly naposledy před kryptoměnovou horečkou z roku 2017. To se bitcoin vyšplhal až k 20.000 USD.

Server coindesk.com k tomu podotkl, že bitcoin během prvních tří měsíců tohoto roku vyrostl o 10,91 %, což je největší kvartální nárůst a první dvojciferný nárůst od čtvrtého čtvrtletí 2017. Během posledních tří měsíců 2017 ceny bitocinu vyrostly o závratných 220,84 %. Trhy tehdy doufaly, že listing bitcoinových futures na velkých amerických burzách otevře dveře institucionálním investorům. To se ale nestalo a během loňského roku ceny klesly o 73,39 %.

0  

Výkonnost bitcoinu za letošní první čtvrtletí:

0

I když medvědí nálada se teď podle všeho asi vyčerpává, nad 4236 USD, což je loňské štědrodenní maximum, se bitcoin ale nemusí dostat ještě několik měsíců. Data z roku 2015 ukazují, že než začal v říjnu toho roku pádit nahoru, konsolidoval se předtím devět měsíců, uvádí investing.com.

Historický vývoj bitcoinu ukazuje následující graf:

0

Zdroje: Bloomberg, Coindesk.com

 

Čtěte více:

Někteří bitcoinoví býci si nedají pokoj
19.12.2018 12:02
Na FTAlphaville připomínají, že tomu není zase tak dávno, kdy se všude...
Zlato a kryptoměny – optimální scénář pro rok 2019?
26.12.2018 8:15
Zlato a kryptoměny jsou si na jednu stranu hodně podobné, na stranu dr...
Kryptoinvestor Schumacher: Bitcoin půjde na nulu
24.01.2019 10:18
Cena bitcoinu by mohla klesnout až na nulu. Domnívá se tak přední inve...
Bitcoin je blud bez hodnoty, za Kraft jsme přeplatili a bohatí platí příliš nízké daně, myslí si Buffett
26.02.2019 6:38
Bohatí Američané platí ve srovnání s většinovou populací nízké daně. V...
Obchody s kryptoměnami jsou z 95 % podvodem
26.03.2019 10:48
Naprostá většina spotových obchodů s bitcoinem je podvodem neregulovan...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus
17:45ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Návrh dividendy společnosti ČEZ: 42 Kč na akcii
17:05ČEZ navrhuje dividendu 42 korun na akcii. Rozhodne valná hromada 1. června
16:46Cyklus AI známky churavění nejeví, výsledky ASM překonaly očekávání na všech frontách  
15:53Německá vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky na 0,5 procenta
15:38GE Vernova hlásí silné výsledky a zvyšuje výhled. Akcie míří na nová maxima
14:43Boeing snižuje odliv hotovnosti, přispěly k tomu nejvyšší dodávky letadel od 2019
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů
9:06Rozbřesk: Americký spotřebitel zatím ignoruje válku a dál utrácí
8:38Příměří mezi USA a Íránem pokračuje, Mythos se dostal do neoprávněných rukou, evropské futures v záporu  
6:06Čína se na poli nových technologií pohybuje rychlostí světla. Kvůli konfliktu panují obavy, ale ne krize
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y